Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Octavia už není jedničkou mezi nabízenými ojetinami...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 5. 9. 2017 • 11:54
50
15
Zobrazit náhledy (50)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Nejvíce nabízenou ojetinou na českém trhu byla v srpnu Škoda Fabia. S celkem 5569 inzerovanými vozy odsunula na druhou příčku Škodu Octavii, která se objevila ve 4417 nabídkách a do července žebříček vedla.

Celkový počet nabízených aut v autobazarech a inzerci stagnoval na 69.000. Vyplývá to z pravidelné analýzy skupiny AAA Auto, která mapuje veškeré nabídky na českém trhu.

Na dalších místech žebříčku nejvíce inzerovaných ojetin se pořadí téměř nezměnilo. Třetí byl VW Passat, následuje Golf a Škoda Superb. Dále pak skončily Ford Focus, BMW 3 a Ford Mondeo. Svou pozici si udržely i modely Volkswagen Touran, o které byl zájem z důvodů koncepce rodinného vozu, a Audi A4 kvůli sportovnímu charakteru. Celkem bylo na trhu nabízeno 845 modelů.

Průměrný nájezd nabízených aut se snížil z červencových 158.524 km na 157.136 km v srpnu. Mírně klesl i průměrný věk vozů, a to na 9,6 roku, zatímco v červenci byl o desetinu roku vyšší. Průměrná cena vzrostla o 8000 korun na 201.185 Kč. Téměř identický růst cen přinesl i minulý rok.

"Začátek letních měsíců s sebou vždy přináší velký zájem o vozy, které si hodně zákazníků pořizuje kvůli dovoleným. V závěru léta je pak vozů na trhu spíše nedostatek, což žene jejich ceny vzhůru, před opětovným každoročním poklesem v září, které je pro trh ojetin začátkem druhé hlavní sezóny. Na trhu se totiž objeví více vozů a nabídka s poptávkou se více vyrovnají. Loni v září například oproti srpnu přibylo v nabídkách přes pět tisíc vozů," uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

V Česku se ročně prodá nebo doveze kolem 700.000 ojetých aut.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - rohYpnol
Kam mizej?
| 6. 9. 2017
Je to taková záhada. Prodeje Oktávek rostly a rostly, ale na trhu je jich méně a méně? Že by to byly takové držáky, že si je firmy (kam míří většina prodaných oktávek) tak drží?? >:-[] :-!

No, možná že ten počet je důsledkem toho že hodně arogantních obchoďáků skončí jako totálka >:-[]
Avatar - rohYpnol
Za chvíľu sa to zmení ...
| 6. 9. 2017
konečně začnou být české STK výnosný business >:D >:D >:-[]
Avatar - rohYpnol
Ha ze A4
| 6. 9. 2017
bohužel je dle info zdrojem ČTK, což je ještě horší... ACZ to ani nepřebralo od 3A jako PR, ale jakože rádoby zaručenou zprávu od ČTK 8-s >:-[] 8-s
Měj jsem recht
| 6. 9. 2017
když jsem dneska tvrdil, že je potřeba splnit počet kliků na články, do konce čtvrtletí. Po Felicii další bezcennej článek o Škodofce >:D Tak ať to sype :yes: >:D
A je to tady....
| 6. 9. 2017
Kéž by. Když vydim ten hnůj RS, co má nenalakovaný kliky, vzadu švihadla a nějakou pseudoklimu, tak je lepší i Dacie >:D i30 je pro takový lidi moc nóbl. Oni maj raději ten kombajnovej bordel pod kapotou >:D Teda pokud to není nějakej vesnickej tjúning >:D >:D >:D V tom jsou Škodfkáři mistři světa >:D >:D >:D Kam se na ně hrabou rusáci >:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku