Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Off-road sporťák Iana Calluma odhalil interiér. Reálný prototyp Skye dorazí již brzy

Daniel Fuglevič
Diskuze (0)

Zájemci už mohou objednávat. V plánu je mimo off-road také silniční varianta.

Studie nejnovějšího projektu Skye od známého designéra Iana Calluma a jeho stejnojmenné společnosti se objevila už minulý rok. Nyní to vypadá, že projekt míří správným směrem. Bývalý šéfdesignér Jaguaru odhaluje nové rendery svého elektrického sportovního off-roadu, přičemž poprvé můžeme spatřit i design interiéru. Reálný prototyp se navíc představí už zanedlouho a společnost tedy oficiálně spouští objednávky.

Video se připravuje ...

První pohled do kabiny Skye ukazuje jednoduše řešenou palubní desku s úzkým středovým panelem, osazeným otočnými ovladači těch nejnutnějších funkcí. Infotainment systém se skromným displejem nabídne rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, před spolujezdcem pak nebude chybět odkládací prostor a otevírací přihrádka.

Pro konfiguraci kabiny 2+2 doplní přední sportovní sedačky menší zadní lavice, která bude dle Calluma vhodná pro převoz dětí či menších zavazadel. Lavice bude nicméně sklopná, což umožní rozšíření nákladového prostoru – společnost uvádí, že kufr bude dostatečně velký pro převoz nejrůznějšího sportovního, lifestylového a outdoorového vybavení.

Jakožto „výkonné, multi-terénní elektrické vozidlo s pohonem všech kol“ bude Callum Skye vybaven baterií o kapacitě 42 kWh, která má zajistit dojezd okolo 270 km. Výkon použitých elektromotorů zatím neznáme, měly by nicméně zajistit 1150 kg vážící „bugině“ zrychlení z nuly na 100 km/h pod 4 sekundy. V kontextu lehce představitelné velikosti, s délkou 4047 mm bude Skye kratší než třeba Škoda Fabia, s šířkou 1900 mm je ale postojem blíže Kodiaqu.

Callum plánuje malosériovou výrobu s ohledem na poptávku. Objednávky jsou už spuštěny, přičemž cena se bude dle specifikace pohybovat na částce 80.000 až 110.000 liber (asi 2,3 až 3,2 milionu korun) – myšlenkou je řada variant včetně silničně zaměřeného modelu. Reálný prototyp se představí ke konci května v rámci automobilové přehlídky Concours on Savile Row v Londýně (22. až 23. května).

Daniel Fuglevič
Diskuze (0)

Doporučujeme