Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ineos Grenadier oslavuje 100 let značky, kterou byste nečekali

Marek Bednář
Diskuze (0)

Grenadier vznikl jako drsné pracovní auto. Nyní oslavuje výročí značky oblečení, ovšem nikoliv pracovního. Je to luxusní značka Belstaff, jejíž produkty nosí celebrity.

Napadlo vás, proč se výbavové stupně Ineosu Grenadier jmenují zrovna Trialmaster a Fieldmaster? Pokud jste se domnívali, že jde o schopnosti jezdit v náročném terénu, resp. po polnostech, jistě nejste sami, ovšem důvod je někde jinde. Takto se jmenují dvě ikonické bundy značky Belstaff, která od roku 2017 patří pod křídla chemického giganta Ineos Group – stejně jako Ineos Automotive, výrobce grenadieru.

Belstaff letos slaví 100 let od svého založení a firma Ineos Automotive k této příležitosti připravila speciální edici grenadieru, nazvanou jednoduše 1924. Všechny vyrobené kusy v této edici budou vypadat stejně, nabídnou bílý lak Magic Mushroom se střechou v inkoustově černé, doplněný o 17“ litá kola a černou masku chladiče.

Video se připravuje ...

V kabině je nejvýraznější změnou tmavozelené obložení palubní desky a středové konzole s nutnými logy Belstaffu. To člověk najde spolu s nápisem „Limited Edition“ i na štítku pod čelním sklem.

Vozů vznikne omezený počet, který je – to byste neuhodli – 1.924 kusů. Do prodeje zamíří od 26. června letošního roku. Cena zatím není na světě – standardní grenadier v Česku začíná na 1,7 milionu korun bez DPH –, dá se ale očekávat zvýšený zájem zákazníků, neboť jde o limitovanou edici.

Marek Bednář
Diskuze (0)

Doporučujeme