Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opožděná premiéra. Volkswagen Golf GTE HyRacer vznikl pro zrušený sraz u Wörthersee

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 8. 2020 • 07:06
7
4
Zobrazit náhledy (7)
Volkswagen Golf GTE HyRACER Volkswagen Golf GTE HyRACER

Jestli patříte k zapáleným fanouškům vozů koncernu Volkswagen, pak určitě znáte akci Wörtherseetreffen. A také víte, že letošní ročník byl zrušen.

Známý sraz příznivců automobilů VW, zejména Golfů GTI, se měl u rakouského jezera Wörthersee konat v květnu. Důvodem jeho zrušení byla samozřejmě pandemie virové choroby covid-19.

Tradiční součástí srazu bývalo představení speciálních konceptů a showcarů, které Volkswagen a další značky a dceřiné firmy koncernu, postavily právě pro tuto akci.

Pro letošní ročník vznikl právě také Golf GTE HyRacer, který postavilo 13 vybraných praktikantů působících u prodejců sítě Volkswagen Group Retail Deutschland. K odhalení vozu však kvůli výše uvedeným důvodům došlo až nyní.

Jak napovídá označení projektu, auto vychází z plug-in hybridního Golfu GTE. Golf však dostal agresivnější bodykit, který hatchback rozšířil o 80 milimetrů. Vzhled oživují také 19palcová kola, obouvající pneumatiky s šířkou 265 mm. A nechybí aní sportovní nastavitelné odpružení, které Golf GTE snižuje o 40 milimetrů.

Interiér se chlubí větší náloží Alcantary, sportovními sedadly a speciálními emblémy. Kufr nabízí prostor pro dvě elektrické koloběžky, v němž se mohou i nabíjet.

A podívejme se ještě pod kapotu, kde kromě cedulky se jmény 13 mladých lidí, kteří HyRacer dali dohromady, najdeme hybridní pohonné ústrojí, jehož kombinovaný výkon činí 185 kW.

Standardní Golf GTE dává 150 kW.

Související články

Témata
21. 8. 2020 20:46
Re: Standardní Golf GTE
Zakladom je Golf 7 GTE a ten mal 150 kW...
21. 8. 2020 20:44
G8?
Zaujimave, ze ako zaklad nepouzili Golf 8, asi nemali dost aftermarketovych dielov :D
21. 8. 2020 19:56
Standardní Golf GTE
nedává 150 kW ale 180 kW
https://www.volkswagen.de/…or/golf-gte.html

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud