Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pamatujete na koncept Dodge Super8 Hemi? Tohle auto bychom rádi viděli na silnicích

Martin Tolar Martin Tolar 18. 5. 2019
12
Zobrazit náhledy (12)
Dodge Super8hemi Concept Dodge Super8hemi Concept Dodge Super8hemi Concept Dodge Super8hemi Concept Dodge Super8hemi Concept Dodge Super8hemi Concept Dodge Super8hemi Concept

V roce 2001 se automobilka Dodge rozhodla, že svým konceptem vzkřísí klasický americký sedan. Výsledný retro vzhled hodně připomínal auta z padesátých let a svým způsobem předznamenal retro módu v USA.

Detroitský autosalon 2001 byl dějištěm premiéry dost netradičního konceptu. Dodge sem přivezl retro sedan s moderními prvky Super8 Hemi. Každému tvary auta odkazující na padesátá léta asi neseděly, ale podle mne vypadá zatraceně dobře. Všimli jste si například toho tvaru předního okna nebo chybějícího B-sloupku?

Zadní dveře se mimochodem otevírají proti směru jízdy, aby to bylo ještě větší retro. A stejný dojem dýchá i z interiéru, například automat ovládáte tlačítky a výdechy topení připomínají proudový motor. Volant je kombinací dřeva, plastu a hliníku.

Jak už sám název napovídá, pod kapotou se nachází vidlicový osmiválec Hemi o objemu 5,7 litru se slušným výkonem 353 koní a točivým momentem 536 Nm. K němu je připojený čtyřstupňový automat, přes který jde výkon na zadní kola. Ta jsou, stejně jako ta přední, nezávisle zavěšená.

Na stovce je tento retro Dodge za méně než 6 sekund a umí jet až 248 km/h.

Rozvor auta činí skoro 3 metry, takže Super8 Hemi byl velmi prostorný. Vešlo se do něj i dost technologií, třeba infotainment Infotronic, který byl umístěn nejen na palubce, ale měl i dva displeje pro zadní sedadla. Systém nabízel i připojení k internetu.

Do sériové výroby koncept nikdy zamířit neměl, ale umetl trochu cestičku Chrysleru 300, který se objevil o dva roky později.

Je to škoda, když lidi pořád baví muscle cars s retro tvary, třeba by se uchytil i tento sedan odkazující na padesátá léta.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku