Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pamatujete na krásný koncept Nissan IDx? V Indii podobné auto vyrábějí. Z Hondy...

Martin Tolar Martin Tolar 13. 5. 2019 • 13:21
11
Zobrazit náhledy (11)
Honda Amaze přestavěná na Nissan IDx Honda Amaze přestavěná na Nissan IDx Honda Amaze přestavěná na Nissan IDx Honda Amaze přestavěná na Nissan IDx Honda Amaze přestavěná na Nissan IDx Honda Amaze přestavěná na Nissan IDx

Před pár lety nás Nissan namlsal úchvatným konceptem sportovního sedanu. Ale z výroby nic nebylo a asi ani nebude. A tak se šance chopili jiní.

Je to už šest roků, co se světu ukázal koncept Nissan IDx. Nissan tehdy oslavoval 80 let své existence a nám se vize sportovně laděného sedanu vážně líbila. A nejen nám, za výrobu se přimlouval třeba i slavný moderátor a sběratel aut Jay Leno.

Ale všechno bylo asi marné, Nissan zatím žádné takové vozidlo nedělá a nejspíš se ani nechystá. Můžete si tedy jedině vyrobit vlastní, což udělal i firma Executive Modcar Trenz.

video

Paradoxně jako základ zvolila Hondu. Konkrétně model Amaze.

To je menší čtyřdveřový sedan populární v asijských zemích indického regionu. Mimo Japonsko jde vlastně o základní model této automobilky, který má ke sportovnímu či stylovému vozu daleko.

V případě výrobku od EMT už je to ale lepší, má nová světla či zrcátka a také delší dveře, díky kterým se sedan změnil na kupé.

Koncept IDx pak připomínají i originální polepy. O pravou repliku sice nejde, ale krásný koncept připomíná dost dobře. Tedy až na zadní část, kde se konstruktéři museli uchýlit k asi největším kompromisům.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku