Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Paříž živě: Lamborghini Estoque - Do startu sériové výroby zbývají nejméně 4 roky

Ondřej Láník Ondřej Láník 5. 10. 2008 • 02:13
55
14
Zobrazit náhledy (55)
Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque Lamborghini Estoque
Asi největší hvězdou autosalonu v Paříži se stala studie sportovního sedanu Lamborghini Estoque. Jak velké jsou šance na sériovou výrobu?

5,15 m dlouhý, 1,99 m široký a jen 1,35 m vysoký čtyřdveřový sedan lákal v Paříži pozornost asi nejvíce ze všech představených novinek. Hned po odeznění šoku, který studie automobilové Paříži způsobila, se začaly rojit spekulace o tom, zda a kdy se tento model objeví v nabídce značky Automobili Lamborghini.

Francouzské zdroje optimisticky uvádějí rok 2010, ale šéf italské značky Stephan Winkelmann pro Auto News Europe řekl, že zavedení takového modelu by zásadně změnilo strukturu firmy. Současná výrobní kapacita by se musela přinejmenším zdvojnásobit, protože Estoque by dnes nebylo kde vyrábět. Očekávaný prodej by se měl pohybovat na úrovni 2000 vozů ročně.

Cena by měla být přibližně na úrovni kupé Gallardo, tedy řádově 150 tisíc euro. Nejdůležitější roli by hrál Estoque v Asii, kde se podle Winkelmanna sportovním kupé nedaří tolik jako sedanům.

Zatím však oficiálně nikdo z Automobili Lamborghini zelenou pro Estoque nepotvrdil. Stephan Winkelmann připustil, že pokud by sedan byl schválen do výroby, trvalo by to přinejmenším čtyři roky než by byl dotažen vývoj jeho sériové verze a firma by byla připravena na tak velký úkol.

Nepřehlédněte
Paříž 2008: Lamborghini Estoque – První dojmy

Témata
5. 10. 2008 22:30
Re: 4 roky?
Obliny a Lamborghini? To těžko :-!
Avatar - gld
5. 10. 2008 19:59
Neveríííím
že štyri roky..kecajú..najprv "nič nebude" potom "bude to len koncept" a teraz "najskôr o 4 roky vo výrobe"...kedy s tým ťahaním za nos prestanú? >:-[] eštoka tu máme do 2 rokov
5. 10. 2008 18:18
Porsche Panamera
Čekal jsem, že se v Paříži ukáže Panamera, ale asi se jí dočkáme až na jaře. Nebo má někdo jiné info?
5. 10. 2008 18:15
Re: 4 roky?
Vývoj auto běžně trvá 2-3 roky, zvlášť když je to model bez předchůdce. Očekával bych ho 2011 ;-)
Avatar - DBS
5. 10. 2008 11:42
Re: nene
Souhlasím s váma Aleši,2010 nebo 2011 a je tu Estoque.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku