Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Partnerství VW a Fordu může být ještě hlubší. Ve hře jsou třeba společné elektromobily

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 8. 7. 2019 • 16:36
40
4
Zobrazit náhledy (40)
Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz Volkswagen I.D. Crozz

Hlavním předmětem kooperace značek Volkswagen a Ford jsou užitkové vozy, obě strany však nyní jednají také o společných technologiích elektromobilů a autonomního řízení.

Automobilky Volkswagen a Ford před nějakým časem oznámily partnerství týkající se společného vývoje užitkových vozidel. Spekulace z posledních dní však naznačují, že nemusí zůstat jen u toho. Zdroj blízký této spolupráci totiž agentuře Reuters prozradil, že by se mohla prohloubit a přinést sdílení technologií elektromobilů a autonomního řízení.

Volkswagen by tak mohl poskytnout svou modulární architekturu MEB, na které bude posazena většina připravovaných elektromobilů koncernu. Ford by zase dal do placu technologii automatizované jízdy, kterou pilně testuje ve spolupráci se společností Argo AI. Modrý ovál už je partnerem tohoto projektu nějaký čas, Volkswagen se připojil nedávno.

Připravovaná spolupráce má podle informovaného zdroje „obrysový charakter“ a 11. července poputuje na stůl dozorčí rady VW. Německá strana odmítla tyto spekulace komentovat, naopak Američané už dali médiím oficiální vyjádření: „Naše rozhovory s Volkswagenem pokračují. Diskuze se týkají mnoha oblastí,“ uvádí Ford s tím, že detaily se teprve připravují.

Bez ohledu na to, jestli spolupráce na elektromobilech klapne, uvedou obě strany na konci roku 2020 veledůležité elektrické modely. Volkswagen začne vyrábět model ID.3, prvního člena rodiny ID., jenž je svou důležitostí přirovnáván k prvnímu Brouku či Golfu. Ford zase pilně pracuje na elektrickém crossoveru inspirovaném legendárním Mustangem.

Obě společnosti už zkušenosti s elektromobily mají: VW nabízel kupříkladu e-Golf, Ford zase elektrický Focus. Chystané novinky jsou však od počátku vyvíjeny coby elektromobily a mají být o poznání konkurenceschopnější a cenově dostupnější.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - WinDiesel
8. 7. 2019 16:30
Ford chce v Evropě provést rituální sebevraždu ...
… v přímém přenusu.
GM prodal Opel PSA ale jak by chtěl Ford to co tady nabízí prodat? GM měl na výběr prodej nebo krach, Ford má na výběr zlepšit prodeje nebo se z Evropy stáhnout.
Avatar - CICERO
8. 7. 2019 13:05
To bude takový DEEPTHROAT
...že tam zahučí všechno a zpátky už se nedostane nic! Nikdy ! Vůbec.... Prostě tam zustanou všechny ty: TDi TDCi a 98 oktanové laskominy, jako třídní nepřátelé planety v pandořině skřínce navždy uzavřeny... DEEP DOWN ! DEEP DOWN ! DEEP DOWN !

Trvalo to dlouho
Než odešli ty s..
A stálo nás to hodně cti
Než táhli za hranice
Ve 38. nám nepomohl západ
A tak se lidi obrátili
Na stranu dalších prasat
A rudý hvězdy svíti
Stejně, jak šibenice
Vybereš stejný zlo
Jen v trochu jiný barvě
Jen trochu jiný prase
To hnusný rudý prase
Bolševický ku*vy
Nemám rád komunisty
Nemám rád totalitu
Proto pláču
Když teď vidím bordel v parlamentu
2010
A cítím, je to stejné
Byrokrati prasata
Strašně mě to s*re
Neustále paragraf 198A
Cejchujete vlastence
Nálepky - Rasista
Tohle to je totalita
Vytváříte strach
A český soudy smrdí
Korupcí a h*vnama

Zástupy Bezvěrců
Ty dny jsou monstrance
Kounicovy koleje
Přihlíží k popravě
Dívám se na ruce
Teče mi česká krev
Pro další generaci
Tak prosím zastavte
Nemáme vedení
Země je ve válce
A českej biedermeier
Nás zničí za pár let
Modlím se za mrtvé
Pokládám růže
Inter arma silent musae


Zaleží jak si to vyložíš, ale dneska o tom moc nepřemýšlej, jsi občan státu = drž usta a krok = zkus nebýt štastný,spokojený a neplatit daně -> zničí Tě !!! :D

...asi proto jsem permanentně na odchodu...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku