Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pátá generace Seatu Ibiza je tady! Vypadá jako malý Leon

David Bureš David Bureš 31. 1. 2017 • 04:29
5
102
Nová Ibiza svá tajemství až do premiéry neudržela, na internet unikly první její fotografie. Její design nijak nepřekvapuje.

Seat dnes ve španělské Barceloně oficiálně odhalí podobu páté generace malého modelu Ibiza. Svá tajemství ale vůz až do premiéry neudržel, krátce před oficiálním odhalením na internet pronikly první jeho fotografie. Jako první je ukázal polský server Motofilm.

Fotografie potvrzují dřívější prohlášení představitelů španělské značky, že Ibiza bude následovat nastavený trend a svými tvary naváže na vzhled Leonu a Atecy. Právě kompaktnímu Leonu má malá Ibiza hodně blízko, až by se dalo říci, že je jeho malou sestrou. Celek každopádně působí dynamicky, a tak jsme zvědavi, jak bude vůz vypadat naživo.

Vzájemné srovnání obou španělských modelů (viz galerie) přesto ukáže některé rozdíly. Ibiza má jednodušeji řešené hlavní světlomety a odlišný přední nárazník, liší se také boční prosklení nebo prolisy na boku karoserie. Koncová světla jsou pak menší než u Leonu.

To interiér obou aut se liší více. Palubní deska Ibizy má blíže Škodě Fabia, obrazovka multimediálního systému (na pohled opravdu velká) je umístěna níže než v Leonu, není mezi otvory ventilace, ale pod nimi. Jiné je také ovládání klimatizace, naopak přístrojový štít nebo sportovní tříramenný volant se jeví shodně s větším seatem.

Technickým základem se má stát modulární platforma MQB, přičemž Ibiza bude vůbec prvním malým hatchbackem koncernu VW Group, který ji použije. Z hlediska velikosti vůz naroste k hranici 4,1 metru, přičemž pod kapotou můžeme očekávat známé tříválce a čtyřválce, které by mohl doplnit nový motor 1.5 TSI.

Vedle pětidveřového hatchbacku se i nadále počítá s kombíkem. Naopak třídveřová verze už nevznikne, Seat zkrátka následuje trend a kvůli nízkým prodejům se jí zbaví. Milovníci Ibizy Cupra se však bát nemusí, malý hot hatch určitě dorazí i v nové generaci.

Témata
Avatar - Dinar
1. 2. 2017 08:19
Re: Hmmm
Co se ti zdá, je mi fuk, pargi zmínil renaulty, ty říkáš, že to je něco jiného. Není, pokud si myslíš, že tebou zmíněný laik rozezná na první dobrou od sebe třeba kadjar a scenic, což jsou navíc, na rozdíl od leonu a ibizy, jiné modelové koncepce, pak doporučuju si to vyzkoušet, vsadím se, že nerozezná. O megane a talismanu ani nemluvě, takže je to min. stejné, ne-li horší s tou podobností než u seatu. K očnímu tě neposílám, nemyslím, že tvůj problém je ve zraku. :-!
1. 2. 2017 08:15
Re: FAKE
Koukám pán je znalec. Co nám k tomu povíš teď po představení? ;-)
1. 2. 2017 07:31
Re: Hmmm
No ale s obhajobou renaultu jsi začal ty. Přitom renault to dělá stejně, našel povedený dizajnový jazyk, který zákazníci akceptují a drží se ho. Nic na tom není, ale tvrdit, že každý jeden model je svébytný a jiný, je...nepravda. Všechny ty renalty mají stejné dizajnové markanty.
31. 1. 2017 21:22
Re: A mně to nevadí, a já se nezlobím
1,8 tam celkem jistě nezůstane, protože ji Audi přestane vyrábět. Bylo by zajímavé, kdyby šli cestou Leonu a dali jí silnější motor, tedy dvoulitr, řekněme 160-170 kW.
Avatar - white label
31. 1. 2017 20:30
Re: A mně to nevadí, a já se nezlobím
Hlavně početné místní skupině tzv. "manuálistů za každou cenu". >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud