Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Peugeot 408: Premiéra 25. ledna 2010 v Číně

20. 12. 2009 • 05:08
7
Na konci ledna se v Číně představí nový model Peugeot 408. Hlavním cílovým trhem budou Čína a východní Asie, dostane se nejspíš ale i do Evropy, kde v portfoliu zaujme místo pod aktuálním sedanem 407.

Peugeot 408 se stane po deseti letech prvním velkým modelem francouzské značky, který se bude vyrábět v Číně. Dříve se Peugeot vcelku neúspěšně pokoušel prostřednictvím společnosti Guangzhou-Peugeot recyklovat modely 504 a 505.

Nyní skupina PSA Peugeot Citroën spolupracuje s automobilkou Dongfeng a nabízí Číňanům převážně současné nebo výrazně modernizované modely, např. sedan Citroën C-Triomphe, Peugeot 307 sedan nebo modifikovaný Peugeot 206 pod značkou Citroën C2. Ve výrobním programu nechybí ani Citroën C5 a od příštího roku jej doplní také nový Peugeot 408.

Nejasnosti zatím panují ohledně použité techniky. Pod tříprostorovou karoserií tvarovanou ve stylu nejnovějších Peugeotů nalezneme buď prodlouženou platformu modelu 308, nebo architekturu současné generace Citroënu C5, která se pro zdejší trhy taktéž vyrábí v Číně. Pro nejlidnatější zemi světa každopádně Peugeot nabídne stejné motory jako v C5, tedy zážehové čtyřválce 2,0 l (107 kW, 200 Nm) a 2,3 l (127 kW, 230 Nm). Čínská média také zmiňují použití dvouspojkové převodovky, kterou však PSA dosud nabízí jen v SUV vyráběných Mitsubishi.

Model 408 nebude přímým nástupcem řady 407. Místo toho zaujme v nabídce Peugeotu podobnou pozici jako u francouzské konkurence Renault Fluence. Hlavními odbytišti mají být Čína a Dálný východ, Latinská Amerika a severní Afrika. S největší pravděpodobností ale 408 zamíří i do Evropy, kde by se měl představit v březnu na autosalonu v Ženevě. Design bude podobný novému MPV 5008 a má také naznačovat směr, jakým se vydá facelift hatchbacku 308.

Zatímco na čínském trhu bude 408 moderním, téměř luxusním sedanem situovaným nad aktuální 307 sedan, v Evropě zaujme místo pod současnou pozicí řady 407. Pravým nástupcem čtyřistasedmičky se pak stane větší model 508, který částečně nahradí také řadu 607, pro níž se neplánuje nová generace. Zaměření Peugeotu 508 by tedy mělo do značné míry připomínat Volkswagen Passat CC.

Témata
Avatar - Dinar
21. 12. 2009 09:20
Re: SVĚT MALÝCH
:yes: akorát, že je to celé spíš k :'-(
Avatar - woody-alien
21. 12. 2009 06:41
Re: Drž hubu!
Nicméně zavřít hubu Peugeotovi bylo na místě, protože četnost a velikost těchto "hladových" otvorů přesáhla rámec slušnosti a hlavně se v tomto provedení vůbec neslučuje s ideou elegantního auta.
Avatar - Falco
21. 12. 2009 00:36
Re: SVĚT MALÝCH
:-) :yes:
20. 12. 2009 19:27
Re: Drž hubu!
Tiež je ale pravda, že napriek tomu P5008 neprišiel s ničím novým. Podľa mňa by výrazná mriežka chladiča mohla ostať-ale musela by mať jemnejší a decentnejší tvar, miesto vycerených zubov by mohla vyjadrovať úsmev, samozrejme, o kúsoček menší. V tom prípade by mi to nevadilo, dokonca by to mohlo byť vítané ako vzdialený odkaz na dominantné mriežky chladiča z doby, keď kryli dokonca aj hlavné svetlomety...
20. 12. 2009 13:26
SVĚT MALÝCH
Svět malých začíná být větší a větší. Vedle se odehrávají malopašije nad údajným esem kompaktních sedanů, zde se dovídáme, že čtyřistaosmička nebude čtyřistaosmička... Ještě snad, že ta pětsetosma bude kopií Passatu CC, v tom lze spatřovat malou naději na to, že si francouzské automobilky udrží status mainstreamu i v důstojných třídách.

Hlavkoví saláti s biobuřtem na korouhvi nám s vidinou tučných ekograntů věrozvěstují s krhavejma vočima smrt přehřátím. Eurodrzek aby se pomalu bál zaparkovat u staromáku svou nádhernou ixšestku z Mnichova.

Jak známo z historie, malé, nízké myšlénky docílily fatálních úspěchů... Nezbývá než si vyndat trychtýře z hlav, soustředit se na vlastní mozek a věrozvěsty s úspornou zářivkou zastrčenou v každým uchu poslat tam kam patří, do propadliště dějin. Svojí svobodu nenech vecpat do dobytčáku zapřáhnutýho za pendolíno, nakopni nad promrzlým ránem stádo svejch dvě stě mustangů a ukaž všem, zač je toho loket. Vem to dvakrát kolem zeměkoule na plnou pět. Neboť... tobě, pánovi vesmíru přece nebudou vrhat stíny na kotníky robokrysí těkavci...

P.S. Nezapomeň, vždyť již kdysi: "...a nad topolem podle skal,zelený mužík zatleskal."

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud