Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Plátno pro Porsche Cayenne první i druhé generace

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 7. 2013 • 02:50
4
8
Společnost Newport Convertible Engineering z kalifornského Placentia je schopna přestavět na kabriolet prakticky jakýkoliv automobil s pevnou střechou. Jedním z mnoha důkazů je Porsche Cayenne.

U Newport Convertible Engineering se přestavbám vozů s pevnou střechou na kabriolety s plátěnou střechou věnují od roku 1983. Za třicet let existence vyjela z bran této firmy řada nejrůznějších kreací, jejichž základem jsou dvoudveřová kupé, čtyřdveřové sedany, luxusní limuzíny i SUV a pick-upy.

Mezi díla Newport Convertible Engineering patří například kabriolet ze současného kupé Dodge Challenger nebo čtyřdveřové kabriolety ze Subaru Impreza WRX STI a Jaguaru XJ. Nejnovějším produktem je nedávno představený nový Range Rover.

Stejný způsob přestavby jako u britského SUV nabízí kalifornská firma i pro Porsche Cayenne obou generací. V případě staršího provedení již existuje funkční vůz, zatímco u druhé generace je k dispozici jen animace vozu s plátěnou střechou a čeká se na zájemce o tuto zvláštní přestavbu.

Podobně jako u Range Roveru i u Porsche je pevná střecha nahrazena elektricky ovládanou skládací plátěnou střechou, kryjící zadní i přední řadu sedadel. U bočních dveří jsou zachovány rámy. B-sloupky jsou navíc spojeny výztuhou, která zvyšuje tuhost karoserie.

V případě kabrioletu Porsche Cayenne první generace upoutá pozornost imitace dřevěného obložení boků. Tento karosářský prvek vyráběný z pravého dřeva byl populární především u amerických vozů čtyřicátých let, ale na německém SUV působí poněkud nepatřičně.

Témata
Avatar - T613
29. 7. 2013 16:38
Re: nemám rád kabriolety
zkus si půjčit kabriolet co má čelní sklo, pak nebudeš mít s hmyzem problém
Avatar - flyboyeda
29. 7. 2013 13:15
Re: nemám rád kabriolety
Moře není až tak teplé jako teplá vana a moře je narozdíl od debilního kabrioletu příjemné
Avatar - flyboyeda
29. 7. 2013 13:14
Re: nemám rád kabriolety
Nejezdím nikam bezdůvodně a nemám rád kabriolety
Avatar - flyboyeda
29. 7. 2013 13:13
Re: nemám rád kabriolety
Nerád jím v parku,padá tam listí a hmyz na jídlo, pobíhají tam tlusté děti

Nenávidím kabriolety, zhoršují tuhost karoserie, proto se musí spevnit a proto je těžší a dále když jedu kabrioletem, může mi vletět vosa a podobný hmyz do tváře, plus ten hnusný pyl a okolní škodlivé vlivy, nechci mít o tevřenou ozónovou díru nad hlavou o to vážně nestojím
Avatar - eXp10it
29. 7. 2013 10:09
Re: nemám rád kabriolety
Doporučuji se jednou kabriem projet, ať už jako řidič nebo spolujezdec. Člověk má neustále úsměv na tváři a pocit že se vrátil do dětských let. Najednou je i z obyčejného auta, zábavná motokára se kterou se člověk projede rád i jen tak bezdůvodně!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku