Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podívejte se, jak se Lancia Aurelia B20 GT proměnila z vraku ve výstavní klenot

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 26. 4. 2019 • 19:35
15
Zobrazit náhledy (15)
Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT Lancia Aurelia B20 GT

Společnost Thornley Kelham Ltd., britský specialista na renovace klasických evropských automobilů, z prakticky odepsaného vraku postavila elegantní kupé, které bylo přijato do jedné z nejprestižnější soutěží historických vozů.

Na počátku tohoto příběhu se šťastným koncem byla v USA nalezena Lancia Aurelia B20 GT s vidlicovým šestiválcem o objemu 2,45 l z roku 1953 ve skutečně velmi špatném stavu. Nádherné kupé bylo desítky let doslova požíráno korozí a na první pohled působilo dojmem, že jej již nelze zachránit.

Specialisté společnosti Thornley Kelham Ltd. však dokázali, že svému řemeslu rozumí a výsledkem je výstavní exemplář, který byl přijat i do soutěže Mille Miglia. Než k tomu došlo, uběhlo od zahájení renovace do jejího ukončení dva a půl roku.

Na počátku tedy stál korozí těžce napadený automobil, jehož karoserie musela být ještě před pískováním dodatečně vyztužena, aby se nerozpadla. Následně došlo k opravě částí karoserie, které bylo možné zachránit a nahrazení již nepoužitelných dílů nově vyrobenými. Mezi ty mimo jiné patřila podlaha a to včetně tunelu převodovky.

Po uvedení karoserie do stavu, odpovídajícího novému vozu, došlo na její lakování do původního továrního odstínu. S ohledem na stav interiéru, který byl podobně tragický jako stav karoserie a přání majitele využívat zrenovovaný vůz v soutěžích historických vozů došlo k několika dobovým úpravám v čele s řazením umístěným na podlaze a použitím předních sedadel Rally De Corsa.

Po dokončení celé renovace a si majitel vyrazil se svým vzkříšeným kupé na víkendovou vyjížďku dlouhou 500 mil (804,7 km). Ta proběhla bezchybně a jen potvrdila kvalitů práce Thornley Kelham Ltd. Dalším dobrodružstvím kupé Lancia Aurelia B20 GT se má stát soutěž historických vozů Mille Miglia se speciální podporou renovátorské firmy.

Zdroj: Thornley Kelham Ltd.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku