Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podle studie neustále roste nespokojenost zákazníků s nákupem aut

Mirek Mazal
Diskuze (4)

Neuspokojivý stav trhu potvrzuje studie spotřebitelů. Obsáhlý vzorek může být pro automobilky zdrojem k zamyšlení nad aktuální situací.

Komplexní zpráva vypracovaná společností Cox Automotive odhalila, že spokojenost spotřebitelů s procesem nákupu aut klesla v roce 2022 už druhým rokem po sobě. Agentura z Atlanty monitoruje a aktivně ovlivňuje automobilový trh od roku 1991, přičemž loňské neuspokojivé zprávy odůvodňuje působením vysokých cen, omezenou dostupností a zdlouhavými procesy sjednaného obchodu.

Každoročně předkládaná studie Car Buyer Journey v posledním vydání zkoumala vzorek více než deseti tisíc spotřebitelů, kteří loni hledali vozidlo. Podle Cox Automotive bylo v roce 2022 celkem 61 % procent respondentů velmi spokojeno s procesem nákupu, což představuje pokles o pět procentních bodů (z 66 %) odpovídajících předloňskému výsledku. V roce 2020 vyjádřilo velkou spokojenost dokonce 72 % dotázaných.

Aktuální studie dále popisuje, že 70 % zúčastněných bylo spokojeno s nákupem nového automobilu a 58 % projevilo spokojení nad pořízenou ojetinou. Tato čísla opět znamenají horší výsledek proti minulosti, jelikož v roce 2021 procenta vyšla lépe (v poměru 71 : 65).

Zásadní faktory rostoucí nespokojenosti zastupuje čas trávený v procesu nákupu vozidla, omezení skladových zásob a vysoké ceny. Přesněji bylo odhaleno, že typický klient obětoval domluvenému obchodu 14 hodin a 39 minut. Ve srovnání s 12 hodinami a 27 minutami vypočítanými v roce 2021 znovu nelichotivé navýšení.

Znechucení zákazníků podporuje také náročný výběr. Oslovené publikum během hledání auta navštívilo v průměru 4,9 webových stránek, současně cca 79 % lidí používá stránky zahrnující weby Kelley Blue Book a Autotrader. Více než polovina kupců za loňský rok uvedla, že právě omezený inventář byl klíčovým faktorem delšího času prosezeném před internetovými nabídkami dealerů, autobazarů a překupníků.

Problémy se skladovými zásobami dostupných vozidel přiměly zájemce, aby projevovali menší loajalitu k prodejcům a automobilkám. Přibližně 37 % kupujících nových vozidel zamířilo poprvé do zastoupení značky, kterou dříve opomíjeli a nikdy ji neměli v garáži.

Změny zvyklostí na americké půdě odráží rovněž fakt, že výrazně větší množství populace si předobjednalo nové vozidlo za účelem dostání volitelné konfigurace. Ve snaze jezdit v individuálně vybaveném exempláři vyšlo téměř 1 z 5 prodaných nových vozů na verzi zadanou do výroby, zájem o tovární kusy s nulovými kilometry meziročně narostl o 89 %.

Video se připravuje ...

Mirek Mazal
Diskuze (4)

Doporučujeme

13. 3. 2023 16:43
Re: Já bych přidal ještě jeden důvod...
Zľavy už niektoré značky dávajú, a nie malé. Napr. BMW. Ale čakať 9 mesiacov, a dostať auto len s dotykovým ovládaním sa mi aktuálne nechce. ;-\
Avatar - iudex
13. 3. 2023 09:28
Re: Já bych přidal ještě jeden důvod...
Nebol by som taký kritický. Samozrejme že máš pravdu, ide o americký trh a to nie je priamo použiteľné na európske trhy, ale tie podstatné veci zostávajú, nakoľko sú vyvolané rovnakými faktormi. Dakedy si mal základnú dilemu: chceš auto podľa seba a teda si zadáš do výroby a 2-3 mesiace počkáš, alebo ti na konkrétnej výbave nezáleží a máš auto hneď. Dnes autá nie sú na sklade a autá do výroby trvajú neuveriteľnú dobu, častokrát vyše roka, niektorí majú avizovanú dodaciu lehotu 18 mesiacov. To je nonsens.
Plus samozrejme cena. Ak nie je ponuka a je veľký dopyt, rastie cena. Na zľavy človek môže zabudnúť, je rád, ak mu auto vôbec dodajú za objednanú cenu (tá častokrát nie je garantovaná a môže sa zvýšiť).
A s tým súvisí aj správanie predajcov. Časy, keď bol zákazník pán sú preč, dnes je tu opäť (nehovorím, že všade, ale stretol som sa) arogancia v štýle: ber alebo nechaj tak, za tebou je x ďalších záujemcov.
Ale svitá na lepšie časy, čipy a súčiastky už pomaly sú, výroba sa zvyšuje, takže ponuka rastie a skôr alebo neskôr prídu aj zľavy: https://eu.usatoday.com/…nts/11374836002/
13. 3. 2023 07:25
Re: Já bych přidal ještě jeden důvod...
Hlavne ide o americkú štúdiu amerického trhu, čiže relevancia k našim podmienkam kríva na obidve nohy. To si ten babrák, ktorý článok bohvie kde splašil, možno ani neuvedomil, text vyznieva, akoby Atlanta ani nebola za morom a info sa týkalo našich bežných podmienok.
Avatar - Tomogo
12. 3. 2023 22:22
Já bych přidal ještě jeden důvod...
... já se stal ze zákazníka, kupujícího nové auto, zákazník kupující ojetinu. A to proto, že jsem nechtěl akceptovat mizerný dotykový infotainment a obtěžující asistenty.
Dodnes nelituji a přemýšlím, že to auto, co je dnes už stará rachotina (2016), budu jezdit dokud se nerozpadne, protože je prostě přesně to, co se mi líbí a vyhovuje mi.