Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policie prodává nepotřebná auta. Můžete je mít levně, ale voňavky to fakt nejsou

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 8. 2019 • 16:04
18
30
Zobrazit náhledy (18)
Fiat Doblo Fiat Doblo Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia

Krajské ředitelství Zlínského kraje se zbavuje nepotřebných vozidel. Je mezi nimi i Octavia s charakteristickým polepem. Vyjít by mohla velice levně.

Policisté ze zlínského kraje aktuálně nabízejí tři auta - jedno klasické služební, dále zelenou octavii první generace a také Fiat Doblò.

Škoda Octavia druhé generace ve známém barevném provedení je z nich asi nejzajímavější - i když ji nový majitel samozřejmě dostane už bez polepů a vestavby. Interesantní je totiž její stav.

Škodovka s atmosferickou jedna-šestkou od roku 2008 najezdila 270.694 km a v popisu technického stavu se dočteme o vysoké spotřebě motorového oleje, korozi prahů a blatníků, poškrábaných částech karoserie (levé přední dveře, kapota, víko zavazadlového prostoru), poškozené levé svítilně, opotřebovaných sedadlech a nefunkční převodovce. 

Policie zmiňuje také úniky provozních kapalin, nefunkční akumulátor, korozi výfukového potrubí, oděrky a promáčkliny, opotřebovaný interiér, neúplnou povinnou výbavu a výbavu interiéru, nutnou výměnu provozních kapalin a vadné lišty stěračů. Vůz také v součastnosti nesplňuje podmínky zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Jinými slovy, tahle oktávka si zažila opravdu hodně. A pokud byste se rozhodli ji koupit, čekala by vás spousta práce, abyste ji dali dohromady.

Na druhou stranu by policejní škodovka mohla vyjít levně. Prodej probíhá formou soutěže, v níž vůz získá nejvyšší nabídka. Minimální cena je však jen 9.500 Kč.

Ani zbylá dvě auta nejsou zrovna voňavky. Výše zmíněnou jedničkovou octavii s přeplňovaným 1,8litrovým motorem a pohonem všech kol z roku 2002 trápí vysoká spotřeba oleje a koroze - v předních blatnících jsou dokonce díry. Nabídka zmiňuje také poškozené lamely ventilace, vůle v uložení stabilizátorů přední nápravy, korozi rámu nápravy a absenci spodního krytu motoru.

Kvůli vadnému diferenciálu zadního nápravy musel být elektronicky odpojen zadní náhon. V tomto případě minimální nabídka činí 5000 Kč.

Třetím vozem, kterého se Krajské ředitelství Zlínského kraje zbavuje, je Fiat Doblò z roku 2015. To má pro změnu za sebou dopravní nehodu, i proto minimální cena činí jen 22.500 korun. Podle znaleckého posudku by si oprava měla vyžádat 217.785 Kč.

Jestli vás některý z automobilů zaujal, nabídky můžete podávat do 5. září.

Související články

Témata
20. 8. 2019 08:46
Re: Spotreba oleje
Ono ani u koncernu neni 1.6 jako 1.6 - do Octavky se daval "maly dvoulitr" EA113, kde se tu spotrebu moc vychytat nepodarilo.. do VW a Seatu se tou dobou montovala 1.6 EA111, potomek motoru z Felicie, tam to bylo o trochu lepsi.
20. 8. 2019 08:35
Re: Spotreba oleje
U jakýho motoru? Já bych to spíš tipnul na kroužky. Tam se to koncernu moc nedařilo. V rámci snižování emisí se používaly nevhodný kroužky. Ale zase měli nižší třecí ztráty. Co na tom, že motory žraly olej. To v rámci homologačních testů na emise nevadí.
Avatar - Beefcake
19. 8. 2019 20:39
Re: Spotreba oleje
Koncil som s 1l/1000. Zrejme tesnenie.
Avatar - LeonST
19. 8. 2019 19:35
Nekupovat
Vzhledem k tomu, že máme v rodině příslušníka státní bezpečnosti, mohu jen potvrdit, že údržba těch aut je doslova katastrofální, do 1.8 TSI minerální olej a jiné lahůdky nejsou problém. Prostě zelené mozky :D
Avatar - nokia9500
19. 8. 2019 19:14
Re: Benzínovou Oktávii
copak O1 má zadní diferenciál ?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud