Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Cayman: v Ženevě ještě ne

Ondřej Láník Ondřej Láník 24. 2. 2005 • 00:52
3
17
Prestižní německý výrobce sportovních automobilů potvrdil přípravu nového malého kupé postaveného na bázi roadsterů Boxster. Jeho krokodýlí jméno zní Cayman.

Prestižní německý výrobce sportovních automobilů potvrdil přípravu nového malého kupé postaveného na bázi roadsterů Boxster. Jeho krokodýlí jméno zní Cayman.

Cayman se podle automobilky Porsche zařadí mezi Carreru a Boxster hierarchickým postavením v rámci nabídky sportovních vozů, šestiválcem s protilehlými písty o výkonu 217 kW a nakonec také cenou nastavenou mezi Boxster S a základní 911 Carreru. Design miniCarrery bude jednoznačně charakterizovat příslušnost ke značce. Motor o objemu 3,4 l je uložen uprostřed stejně jako u Boxsteru, později se má jako obvykle objevit řada ještě výkonnějších verzí.

Porsche přidává také "pohádku" o významu nového jména čtvrté modelové řady. Značka údajně vytváří analogii se světem zvířat. Krokodýli jsou sice velcí dravci a největší plazi, ale Cayman je přitom poměrně malý, ale o to mrštnější.

Světová premiéra je připravena až na domácí frankfurtský autosalon, který se uskuteční v září letošního roku. Výbava má odpovídat Boxsterům, cena má být podle serveru časopisu Auto Motor und Sport nad odpovídajícími Boxstery.

Cayman by měl automobilce s pomocí nové Carrery vrátit punc výrobce sportovních vozů s karosérií kupé. V minulém roce sice Porsche vyrobilo 35.660 ks vozů, ale celých 19.200 z nich byla SUV Cayenne.

Přiložené retuše byly vytvořeny na serveru: impressies.info

Související články

Témata
24. 2. 2005 22:35
Re: baby porsche
Koukám očarovaně na toho červenáčka. Ze zadu sedí, jak málo co. Mít ho, tak se jdu teď projet. Připadá mi tak nejak přátelský. Tak jinak na mně dejchá, než Carrera.
24. 2. 2005 22:31
Re: baby porsche
Ty ještě žiješ? Já myslel, žes toho nechal. Tři dny ani ťuk. U meďáka Tě pozdravuje Bertoňák. Prej se těší na tvou reakci

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud