Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche zatím neplánuje montáž v zahraničí

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 30. 11. 2012 • 19:14
13
Postoj firmy by se však mohl změnit v případě, že by se zkomplikovaly podmínky dovozu na klíčové trhy.

Německý producent luxusních sportovních automobilů Porsche prozatím neplánuje výrobu v zahraničí. V budoucnosti však takovýto krok nevylučuje. Agentuře DPA to dnes řekl šéf společnosti Matthias Müller.

"Jsme německý podnik. Je pro nás důležité, že můžeme říct, že automobil byl vyvinut a vyroben v Německu," prohlásil Müller. "Nemá to význam pouze pro nás, ale také pro naše zákazníky," dodal.

Postoj podniku by se však mohl změnit v případě, že by se zkomplikovaly podmínky dovozu na klíčové trhy, a to například v důsledku zvýšení cel. "V Číně je zapotřebí počkat, jak se nová vláda postaví k příslušné legislativě. Pak uvidíme," řekl Müller.

Společnost Porsche, která je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen, v říjnu díky silnému růstu poptávky v Číně a Spojených státech zvýšila celosvětový prodej meziročně o 24 procent na 11.700 vozů. Do roku 2018 chce zvýšit prodej na zhruba 200.000 vozů ročně.

Volkswagen letos získal nad Porsche stoprocentní kontrolu. Koncern, jehož součástí je rovněž Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.

Související články

Témata
2. 12. 2012 08:53
Cayenne Made in Slovakia
aspon na stranke Slovenskeho institutu v Berline to tak pisu
"Nemecko je v SR najväčším a najvýznamnejším investorom na čele, ako ináč, s koncernom VW (Touareg, Q7 a Cayenne sú Made in Slovakia). "
[odkaz]
Avatar - Eddy82
1. 12. 2012 15:49
Re: made in
Kastle dorazí v takom stave, že tam iba šupnú v Lipsku nápravy a motor tzv. svadba, spravia skúšobnú jazdu a finiš a auto je hotové. >:D
30. 11. 2012 23:17
Re: made in
Boxster a Cayman se vyrábí v Osnabrücku (a asi i Zuffenhausenu, vím, že chtěli výrobu stěhovat, ale nevím, jak je to teď). Dohoda s Magnou padla ve chvíli, kdy se zajímala o koupi podílu v Opelu, pokud vím. A Valmet vyrobil poslední Porsche před rokem a půl. Cayenne je kompletován v Lipsku, což je tedy oficiální místo původu. Jeho karoserie, na rozdíl od karoserie Panamery, kterou vyrábí také VW, není z Německa, ale motor a podvozek jsou. A s jednotlivými díly to bude podobné jako u ostatních Porsche. Jen teď nevím, v jakém stavu rozpracovanosti dorazí "kastle" ze Slovenska.

Tak či tak, je to celkem nešťastně formulovaný článek.
30. 11. 2012 22:37
Re: pekne
Uvažují samozřejmě celou EU. Pokud jim jde o dovoz na významné trhy, tak je celkem jedno, v které zemi EU se vyrábí. K tomu to nejsou továrny Porsche (jejich dodavatelé obecně nebudou vyrábět exkluzivně v Německu) a nejde o celé vozy, zemí původu je u nich pořád Německo.
30. 11. 2012 20:52
Re: pekne
Třeba pokládají bratislavský Volkswagen za kus Německa.....
Články odjinud