Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Práce na autě jdou lépe, než jsme čekali, říká Xiaomi. Co už víme?

Stanislav Kolman
Diskuze (58)

Technologický gigant Xiaomi se intenzivně připravuje na vstup do automobilového světa. A protože jde podle vedení vše jako po másle, stane se tak za nějaké dva roky.

Již před pár měsíci Xiaomi avizovalo příjezd svého prvního automobilu v roce 2024. Zakladatel a generální ředitel společnosti Lei Jun byl ve svém výročním příspěvku na sociálních sítích o něco konkrétnější a potvrdil, že vozu se dočkáme v první polovině slíbeného roku.

Ano, stále existuje velká šance, že se něco pokazí a premiéra bude nakonec zpožděna. Jun však přesvědčuje zákazníky značky, že přípravy projektu jsou v plném proudu a vývoj vozu jde dokonce ještě rychleji, než se původně předpokládalo. Firma však nechce nic uspěchat (a dost možná si nechává i zadní vrátka pro případné opoždění), takže se termín debutu nemění.

Video se připravuje ...

Protože sériová produkce odstartuje v první polovině roku 2024, vůz by se měl na cestách objevit v polovině druhé. Hlavním cílem společnosti je uvedení vozu na trh dříve než konkurenční Apple. Xiaomi mimo jiné potvrdilo, že pracuje také na ryze autonomním vozu, jenž by měl spatřit světlo světa o rok později.

V závěru Jun komentoval obavy zákazníků, podle kterých vedle sériové produkce automobilů nezbude čas na další produkty, zejména pak chytré telefony. Jun uvedl, že mobilní zařízení zůstávají pro Xiaomi prioritou číslo jedna, automobil je jen vítaným doplňkem. Zatím ještě nevíme, zdali se do výrobu pustí firma sama, nebo spojí síly s nějakou tradiční automobilkou.

Stanislav Kolman
Diskuze (58)

Doporučujeme

Avatar - Ozzman
31. 12. 2021 09:03
Re: Mám mobil xiaomi
Tohle jsou dost odlisne svety.

Tesla ma nejaka pozitiva a hafo objektivnich nedostatku, jako dilenske zpracovani a tak.

Apple nema objektivne moc nedostatku. Ze Samsung ma v urcitych modelech hezci fotky, nebo ze nekde zlobi Wifi jsou podle mne malickosti proti celkove odladenosti a rychlosti a dlouhidobe funkcnosti ci tim co dela mobilni zarizeni kvalitnim a spolehlivym. Proto to vidim jako tu Toyotu :)

Mne se taky ten kult hnusi, predevsim blbecci co si to kupuji na splatky a pak vsem okolo cpou, ze nic lepsiho neni.

Ale objektivne na tech zarizeni nenajdes zadnou velkou slabinu pro bezneho uzivatele az na cenu a trapne fanousky… posleze brutalne drahe prislusenstv, nastesti je tu aftermarket :D Za kryt na telefon 15 stovek, to je ujete.

Ja sam jsem se na temnou stranu pridal az v loni, kdy jsem nenasel nahradu za Huawei a Samsung jsem po lnoha zkusenostech nechtel, respektive bych za nej nedal stejne penize
31. 12. 2021 08:30
Re: Díky EV roste konkurence
Podivej se, kdy zacinalo Nio a kde je dnes.

https://www.wsj.com/…-nio-11606732206

Je skvely, jak dnesni svet vyzaduje inovace a pokrok. A ty bez napadu stagnuji...
31. 12. 2021 08:28
Re: Velký pokrok obecně u EV
Neprijde mi, ze dnesni autopilot Tesly potrebuje dalsich padesat let. ;-)
Avatar - kari.laz
31. 12. 2021 08:06
Re: Mám mobil xiaomi
Já nesoudím, respektive neodsuzuji Apple. Znám jeho výhody i nevýhody. Znám i lidi kteří vědí, proč chtějí právě Apple, ale znám hodně, lidí, co chctějí Apple ale nedokáží říct proč, prostě chtějí Apple, protože to je in. Žádná jiná značka v mobilním světě nemá takovou sílu brandu a takový zástup zaslepených fanoušků, co jí odpustí úplně všechno a koupí i hadr na display za 600 s logem jablka.
Trochu by se to dalo přirovnat k Tesle v automotive. Taky to je krám, kde když zavřeš na noc kočku, tak ti uteče ven nějakou spárou a dalo by se pokračovat. Přesto má naprosto nekritické fanoušky, kteří vidí jen jednu stránku věci, ale zápory si nepřipustí.
31. 12. 2021 08:03
Re: Mám mobil xiaomi
Prej v anglictine :D

https://youtu.be/QFWji7aFg7o

https://youtu.be/ZzW2_yGYpeM

PS Vyslovnost X v anglictine:
https://youtu.be/s7uzDmSl3aM
Neuvedl jsi, ze mas na mysli vyslovnost X v anglictine (JEN) na zacatku slova.