Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Praha 7 zavedla v Holešovicích nejvyšší rychlost 30 km/h

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 16. 1. 2018
44
Radnice Prahy 7 zavedla na území Holešovic maximální povolenou rychlost 30 kilometrů za hodinu. Důvodem je zvýšení bezpečnosti, sdělil ČTK místostarosta Ondřej Mirovský (Zelení).

Snížení rychlosti se netýká všech ulic, výjimku tvoří hlavní tahy jako jsou ulice Argentinská, Komunardů, Vrbenského či Dělnická. Městská část zavedla zónu maximálních 30 kilometrů za hodinu loni v okolí Letenské pláně.

"Praha 7 má se snižováním rychlosti dobré zkušenosti. Po loňské úpravě na Letné se nám podařilo víc ochránit například citlivá místa u školek a po zavedení zóny nemáme v těchto lokalitách zatím hlášenou závažnější nehodu," uvedl Mirovský.

Jednotlivé úseky zóny poznají řidiči podle dopravních značek, na některých místech je zbrzdí retardéry nebo optické prvky, jako například vodorovně vyznačené pruhy na vozovce kolmé ke směru jízdy. "Automobilová doprava bude zklidněná, nikoli omezená. Snížená rychlost vede ke zlepšení celkové dopravní obslužnosti území," uvedl Mirovský.

Radnice také rozšíří počet parkovacích míst, kterých má nedostatek. Vznikne zhruba 200 nových placených parkovacích míst ve Vrbenského ulici a ulici Za Elektrárnou. Radnice ročně vydá asi 14.000 parkovacích karet, ale na území městské části je zhruba 9500 míst. Od loňska mohou obyvatelé Prahy 7 využívat i podzemní garáže na Letné, které vznikly při stavbě tunelu Blanka.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Ada je zase tady
to zase bude kšeft
Ada je zase tady
| 11. 4. 2018
kolik si myslíte, že má Dolínek bokem za každou novou dopravní značku? :no:
Avatar - Hammunasakra
jsme v rukou šílenců
Hammunasakra
| 17. 1. 2018
To ne = pravý komunisti uškodili nesrovnatelně víc = jak všichni víme = máš snad pocit že tady sou platy, infrastruktura, nebo jen silnice a dálnice [odkaz] jako v Rakousku = s kterym sme před tim než to tu začali řídit komunisti byli na stejný úrovni? >:-[]

Ale blbů politiků = je všude dost = to zas jo >:D

Tuhle ptákovinu bohužel část lidí z nevědomosti připisuje ekologum apod. = který si leda tak ťukaj na čelo co dovedeou politici vymyslet >:-[]
Avatar - Barrichello
jsme v rukou šílenců
Barrichello
| 17. 1. 2018
neormaxistů je plná EU >:D a vymýšlej větší pí*oviny jak starý komunisti >:D
strana zelených
megacruiser
| 17. 1. 2018
Plive se po Zelených, ale zvedají pro tyto kraviny ruce všichni, včetně ANO, ODS, ČSSD, KDU. Třeba v Brně hlavně hlasy ANO prošlo rezidenční parkování. Náklady ve stamilionech, reálně místa nepřibudou, mnoha lidem přidělají neřešitelný problémy nebo seberou hodinu času denně přesednutím do přetíženýho MHD. A aby toho nebylo málo, ještě těm co začnou dojíždět vlakem přesunou nádraží kilometr od hlavního přestupního uzlu - to už si taky schválili. Ať se projdou, ne? 30 km/h nám tady taky všude možně nasekali, nedodržují je ani řidiči autobusů MHD, protože jsou na úplně nesmyslných úsecích. Ale vohnouti je budou furt dokola volit.
Avatar - Hammunasakra
strana zelených
Hammunasakra
| 16. 1. 2018
Neplácej hlouposti [odkaz]

Tahle kravina nemá co dělat s ekologií = tohle prostě vymyslel blb = a další blbové to schválili :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku