Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Připravuje se expedice Tatra kolem světa 2! Vyrazí už příští rok

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 6. 2019 • 11:02
8
Zobrazit náhledy (8)
Petr Holeček, Stanislav Synek a Marek Havlíček Tatra kolem světa 2 Tatra kolem světa 2

Posádku expedice Tatra kolem světa 2 během její tříleté cesty postupně doplní 60 přispěvatelů na její zdárný průběh. Navštíví Mongolsko, Kyrgyzstán i Jižní Ameriku.

 

Tatra kolem světa 2 je cestovatelský projekt Marka Havlíčka a Ing. Petra Holečka. Rozsáhlá výprava navazuje na projekt Tatra kolem světa z let 1987 až 1990. Nová expedice má odstartovat v únoru 2020 z Prahy a má trvat tři roky. Cestovatelé plánují s novým speciálem na základech vozu Tatra 815 absolvovat 270.000 km okolo celého světa.

video

Organizátoři projektu Tatra kolem světa 2 prostřednictvím veřejné sbírky na stránkách Hithit úspěšně získávají část prostředků na uskutečnění expedice. Za finanční podporu lze získat různé odměny spojené s připravovaným projektem. Kromě pohledu z cest či sběratelského dřevěného modelu Tatry si tak lze zajistit účast na výpravě do vybraných destinací, mimo jiné do Tádžikistánu, Íránu či Mongolska. Právě o přímou účast na expedici je mezi lidmi největší zájem.

Crowdfundingová kampaň na Hithitu poběží ještě devět dní a zbývá v ní vybrat necelých 100 000 korun z celkové částky 2.222.222 Kč, což znamená, že z vytyčené částky organizátoři získali již 95 procent.

„Balíčky zajišťující účast na výpravě se prodávají nejrychleji. Přibližně v polovině kampaně jsme proto počet nabízených míst navýšili, rozhodli jsme se s sebou zájemce vzít také na cestu po Jižní Americe,“ řekl Petr Holeček, organizátor projektu. „Myslím, že lidi láká zejména vidina netradičního zážitku,“ doplnil kolegu cestovatel Marek Havlíček. K výpravě po vybraných zemích se mohou podporovatelé připojit za příspěvek ve výši od 30 do 60 tisíc korun.

Pro jednoho nejštědřejšího zájemce však organizátoři připravili i specialitu, a to účast na celé první etapě. „Zatím napjatě čekáme, zda se najde parťák, který se k nám připojí na celou první etapu. To znamená, že s námi během devíti měsíců procestuje Evropu a Asii, od Prahy až po Vladivostok,“ vysvětlil Havlíček. Tuto jedinečnou možnost zakladatelé projektu nabízí výměnou za příspěvek 600.002 Kč.

Expedice má být rozdělena do čtyř etap a mezi nimi se má na jednotlivé kontinenty přepravovat lodí.

1. etapa (rozsah 9 měsíců, cca 70.000 km a 22 zemí)

Česko – Slovensko – Maďarsko – Slovinsko – Chorvatsko – Bosna a Hercegovina – Černá Hora – Albánie – Makedonie – Řecko – Bulharsko – Turecko – Gruzie – Arménie – Ázerbájdžán – Írán – Turkmenistán – Uzbekistán – Tádžikistán – Kyrgyzstán – Kazachstán – Mongolsko – Rusko

2. etapa (rozsah 5 měsíců, cca 40.000 km a 8 zemí)

Chile – Argentina – Paraguay – Brazílie – Bolívie – Peru – Ekvádor – Kolumbie

3. etapa (rozsah 8 měsíců, cca 80.000 km a 10 zemí)

Panama – Kostarika – Nikaragua – Honduras – Salvador – Guatemala – Belize – Mexiko – USA – Kanada

4. etapa (rozsah 9 měsíců, cca 80.000 km a 29 zemí)

JAR – Lesotho – Svazijsko – Namibie – Botswana – Zambie – Malawi – Tanzanie – Rwanda – Uganda – Demokratická republika Kongo – Republika Kongo – Gabon – Kamerun – Nigerie – Niger – Benin – Togo – Ghana – Burkina Faso – Mali – Mauretánie – Senegal – Gambie – Sierra Leone – Maroko – Španělsko – Francie – Německo – Česko

Zdroj: Lesensky.cz s.r.o., Tatra kolem světa 2

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku