Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Příští BMW M3 dostane motor se vstřikováním vody! Jakou bude mít převodovku?

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 4. 12. 2018
17
13
Zobrazit náhledy (17)
BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3
Nové BMW řady 3 dostane již tradičně také ostrou variantu M3. Na trhu by se měla objevit v roce 2020 a její šestiválec si k výkonu 471 koní pomůže mimo jiné i vstřikováním vody.

V letošním roce na trh dorazila už sedmá generace BMW řady 3 s interním označením G20. Zatím je její nejvýkonnější verzí 340i, poháněná řadovým přeplňovaným šestiválcem B58 o objemu 3,0 litru s výkonem 285 kW. Komu to nestačí, může si počkat do roku 2020, kdy se má na trhu objevit nová generace tradičního M3, které již krouží testovací kola na okruhu Nürburgringu.

K jejímu pohonu bude sloužit řadový šestiválec s dvojicí turbodmychadel o objemu 3,0 litru označený S58. Jedná se o odvozeninu z motoru B58, jak je patrné z označení a jak je u BMW Motorsport již po léta tradicí.

Některé zdroje uvádějí, že k výkonu 465 koní (342 kW) si motor bude pomáhat také vstřikováním vody do sání. Jistě ale nepůjde o běžně dostupnou vodu, ale o vodu ve formě roztoku vody a metanolu, známého jako MW50. Smyslem toho je ochladit sání, čímž se zvýší objemová účinnost agregátů. Jednoduše řečeno se do něj za stejný čas dostane více vzduchu.

Rovněž se zatím jen spekuluje o případném pohonu všech kol xDrive, který by navíc umožnil odpojit poháněná přední kola. Jenže tyto předběžné informace zase popírá jiná, která říká, že nové M3 bude lehčí než to dosavadní. Z části je to zásluhou zcela nové platformy CLAR (Cluster Architecture). Pokud by však mělo auto pohon všech kol xDrive, bylo by i při použití CLAR velice obtížné dosáhnout nižší hmotnosti než u předchůdce. Přeci jen transfer, přední diferenciál a trojice hnacích hřídelů navíc něco váží.

Otazník se vznáší také nad převodovkou. Mluví se jak o šestistupňové manuální převodovce, tak také osmistupňové samočinné od ZF.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
Varenie z (vstrekovanej) vody
white label
| 5. 12. 2018
Budeš vozit dvě PETky s vodou, jednu pro sebe druhou pro motor... a nalévací hrdlo bude vpravo vedle volantu, takže můžeš dolévat i za jízdy. >:-[] ;-)
Varenie z (vstrekovanej) vody
DonVito
| 5. 12. 2018
Lepsi voda nez mocovina :-)
M3 vs Giulia
DonVito
| 5. 12. 2018
Ano - tva logika - stejna trida.

Moje logika - stejne naklady ;-)

Jeste pro vysvetleni - pro me sportovni auto znamena zadni pohon.
Kdyz nebudu mit zadni pohon, tak si za stejnou cenu koupim radsi neco luxusnejsiho. :-!
Varenie z (vstrekovanej) vody
STiRA3
| 5. 12. 2018
Takže kromě tankování budeme ještě dolévat vodu? 8-s A co kyž zapomeneme/voda nebude po ruce? Tak to nepojede naplno? :no:
M3 vs Giulia
Mig_35
| 4. 12. 2018
No ono logický příspěvek v diskuzi o M3 byl "tak si koupím 340xi":)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku