Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Příští generace Opelu Mokka X bude. Dostane ale elektrický pohon

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 7. 12. 2018
128
14
Zobrazit náhledy (128)
Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka Opel Mokka
Stávající Opel Mokka X je na rozdíl od vozů Grandland X a Crossland X ještě čistokrevným Opelem vzniklým před spojením s PSA. V příští generaci se má stát elektromobilem.

Dnešní kupující crossoverů či SUV Opelu musí být tak trochu zmaten. Zatímco pod modelem Mokka X se ukrývá ještě pravý Opel, tedy bez účasti Francouzů, modernější modely Grandland X a Crossland X byly již vyvinuty po spojení Opel a PSA. Sice mají identitu německé značky, avšak technicky nejsou ničím jiným než obdobnými Peugeoty.. Že se jedná o zcela jiná auta, než je Mokka X, dokazuje mimo jiné jejich pohon. Zatímco Mokku X můžete mít i ve čtyřkolce (jako jeden z mála dnešních malých crossoverů), u modelů Grandland X a Crossland X nic takové v nabídce není.

Současný Opel Mokka X se vyrábí už od roku 2012, takže rozhodně nejde o žádný výkřik poslední doby. Výrobce navíc počítá s jeho výrobou až do roku 2020, kdy jej nahradí stejnojmenná nová generace.

V rámci ofenzívy skupiny PSA na poli hybridů a elektrických vozidel se nová generace Mokky X posune také v tomto ohledu. Sice nebudou chybět zážehové verze, ale těžiště nabídky mají tvořit plug-in hybridy a elektromobily. Za tímto účelem nová Mokka X využije novou modulární podlahovou plošinu PSA CMP. Tu jako první dostal zcela nový DS 3 Crossback, představený v tomto roce. Využívat ji ale bude také příští Peugeot 208 a Opel Corsa.

Od uvedené platformy CMP je odvozena verze eCMP, která - jak asi tušíte, je určena pro elektrické hnací ústrojí. Má pojmout akumulátor typu lithium-ion s kapacitou 50 kWh, který bude nabíjet palubní nabíječka s výkonem nabíjení 6,6 kW. Hnací elektromotor poskytne maximální výkon 134 koní (98 kW). PSA udává maximální rychlost elektromobilu 149 km/h a hlavně normovaný dojezd dle metodiky WLTP 298 až 349 kilometrů, což je slušné. Elektrický pohon se jako první uvede ve voze DS 3 Crossback v příštím roce. Následovat budou další modely PSA, třeba také zmíněná nová Mokka X.

Jenže PSA to s elektromobiltou myslí opravdu vážně, takže v budoucnu se údajně dočkáme také Opelu Vivaro EV, tedy elektrické dodávky. Chybět ale nebudou ani elektrické verze pohonu pro Opel Combo, Citroën Berlingo či Peugeot Partner. V příštím roce by se ale měla objevit zcela nová Corsa, respektive její elektrická verze eCorsa, a rovněž plug-in hybrid modelu Grandland X.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Ada je zase tady
Tak tu el. verzi si strčte víte kam!
Ada je zase tady
| 8. 12. 2018
klasika = diesel!
Tak tu el. verzi si strčte víte kam!
Šimpanz
| 8. 12. 2018
Toyota a Lexus? Ty toho v plug-in hybridech a elektroautech moc nepředvádí, v elektroautech dokonce vůbec nic.
Posledni
jiras_
| 8. 12. 2018
I ta má své chyby. Budíky jsou divné, nepřehledné a ukazatele benzínu a teploty kapaliny jsou zbytečně velké. Řazení pořád podprůměrné, dlouhé, prostě Opel (je teda fakt, že proti třeba Crosslandu X to je oáza). Pak pár drobností a ten kufr, ale hlavní problém je jinde. Prodejci Opelu jsou jedna velká tragédie. Ale se z testů nevyčte.
Avatar - traveldrive
tak to moze
traveldrive
| 8. 12. 2018
Aby si nakoniec nebol prekvapený.
Avatar - traveldrive
Tak tu el. verzi si strčte víte kam!
traveldrive
| 8. 12. 2018
Čo ti na tom vadí? Nepíšu, že budú vyrábať len elektrickú verziu, ale aj elektrickú verziu. Plus hybridy aj klasiku. S čím je teda problém?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku