Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej nových osobních aut loni v Polsku vzrostl, lídrem Škoda

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 1. 2011 • 12:45
55
10
Zobrazit náhledy (55)
Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda Škoda
Škoda, Volkswagen a Ford jsou tři nejprodávanější značky v Polsku.

Prodej nových osobních automobilů se loni v Polsku meziročně zvýšil o přibližně 4,2 procenta. Vyplývá to ze zprávy institutu Samar. Experti přitom vzhledem ke skončení šrotovného v Německu a na Slovensku předvídali propad prodeje. Pozici lídra na polském trhu si i v roce 2010 udržela Škoda.

Autosalony v Polsku loni prodaly 333.552 nových aut. Jen v prosinci to bylo asi 35.900 automobilů, což bylo o 26,2 procenta více než v posledním měsíci roku 2009. "Ten nárůst poptávky je důsledkem rozhodnutí ministerstva financí," řekl listu Rzeczpospolita ředitel institutu Samar Wojciech Drzewiecki. Od ledna v Polsku vzrostla daň z přidané hodnoty, stát také výrazně omezil daňové úlevy pro auta s přepážkou. Takto upravená osobní vozidla představovala 30 procent všech prodaných aut.

Podle Samaru zákazníci v posledních měsících loňského roku měli takový zájem o nová auta hlavně proto, že se chtěli vyhnout zdražení. Institut proto předvídá, že letos se může prodat o 15 až 19 procent nových vozidel méně.

Nejprodávanější automobilovou značkou v Polsku byla loni stejně jako v roce 2009 Škoda, prodalo se 37.845 vozů, o 0,26 procenta méně než předloni. Škoda má více než jedenáctiprocentní podíl na trhu. Šéf Samaru si myslí, že Škoda si první příčku v Polsku udrží také letos. "Ta auta rádi kupují nejen podnikatelé, ale i individuální zákazníci," řekl listu Dziennik Drzewiecki. Škodovky mají v Polsku pověst kvalitních vozidel, jež jsou zároveň výrazně levnější než volkswageny. Tato značka je s asi 27.870 prodanými automobily dvojkou na polském trhu, třetí místo obsadil Ford.

Témata
Avatar - Ronault.
9. 1. 2011 12:32
Re: ok
To jste vy, kam vítr, tam plášť. Příští auto budeš mít z Číny a necháš si přeoperovat oči na šikmo, tyhle ultrafans toho co mám v garáži známe...
8. 1. 2011 22:51
Re: ok
To je neskutečný, jaký hovadiny z tebe dokážou vypadnout.. :-)
8. 1. 2011 11:32
Re: ok
Já už bych si nekoupil ani škodovku, ani forda, reklama ne-reklama. A to mám teď obojí.
8. 1. 2011 09:51
Re: ok
Aha a ty automaticky podle souseda hodíš všechny maitele Fordu do jednoho pytle? >:D Jsou to troubové kteří se nechají oblbnout reklamou... >:D >:D >:D :no:
8. 1. 2011 09:25
Re: ok
Jen jestli tady nebudou hrat roli spis tydlencty geograficky a historicky predpoklady, ty reklamo. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud