Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej vozů koncernu VW v červenci vzrostl

Jan Mička Jan Mička 16. 8. 2013 • 18:08
1
Odbyt největší evropské automobilky Volkswagen v červenci vzrostl o 3,2% na 757.700 vozidel.

Počet dodaných vozů na trh za celou skupinu, ke které patří i česká Škoda Auto, vzrostl i za prvních sedm měsíců roku. Firma však upozornila, že situace na automobilovém trhu zůstává složitá.

Od ledna do července skupina Volkswagen zákazníkům dodala 5,45 milionu vozů, což je v meziročním srovnání o 5,1% více. V Evropě, zasažené dluhovou krizí, v tomto období počet dodaných vozů o 3,1% klesl. Ještě větší propad skupina registrovala na domácím trhu v Německu, kde se dodávky snížily o více než čtyři procenta.

Naopak v Severní Americe počet dodaných aut v období od ledna do července o téměř 12 % vzrostl. V Číně se majitelem nového vozu ze skupiny Volkswagen stalo o 18,5% víc zákazníků než ve stejném období před rokem.

Šéf prodeje Volkswagenu Christian Klingler uvedl, že pozitivní trend pokračoval i na začátku druhého pololetí. "Ekonomické prostředí každopádně zůstává složité," upozornil však.

Škoda Auto dodala za sedm měsíců roku zákazníkům 534.300 vozů, což je meziroční pokles o 5,5 procenta. Počet dodaných aut jí klesl v západní Evropě (nepočítaje Německo), ale i v oblasti Asie a Tichomoří.

ČTK

Související články

Témata
Avatar - Kuban
19. 8. 2013 10:06
to je zpráva jak noha
co tak zveřejnit rovnou výsledky prodejů všech značek ne???

Zrovna VW nijak významně s prodeji nebojuje... Ale chápu, aspoň je nějaký článek ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku