Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prohlédněte si galerii malých aut v třídveřovém provedení. Některým by to obzvlášť slušelo!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 17. 8. 2020 • 20:58
33
7
Zobrazit náhledy (33)
Dacia Sandero Dacia Sandero Honda e Honda e Hyundai i20 Hyundai i20 Kia Rio Kia Rio Mazda 2 Mazda 2 Mitsubishi Space Star Mitsubishi Space Star Nissan Micra Nissan Micra Opel Corsa Opel Corsa Peugeot 208 Peugeot 208 Renault Clio Renault Clio Seat Ibiza Seat Ibiza Škoda Fabia Škoda Fabia Suzuki Swift Suzuki Swift Volkswagen Polo Volkswagen Polo

Třídvířka jsou dnes okrajovou záležitostí, ta na českém trhu byste s přehledem napočítali na prstech jedné ruky. Přitom by taková verze některým dnešním vozům jedině prospěla.

Před časem náš spolupracovník Honza Lušovský nakreslil galerii kompaktů nižší střední třídy v třídveřových karosářských variantách. V redakci jsme se pídili, kdy že jsme takové auto řídili naposledy… a nějaký pátek už to byl.

Jenže situace není o moc lepší ani v segmentu malých aut, tedy Škody Fabia, Renaultu Clio, Volkswagenu Polo a spol.. Tady přitom třídvířko ještě před pár lety nebylo zas až takovou vzácností, pořídit jste jej mohli od vícero značek. Dnes už se výběr značně zúžil, z hlavy nás napadají snad jen Ford Fiesta a Toyota Yaris.

Třídvířko se přitom vyznačovalo lepší torzní tuhostí, sportovnějším vzhledem a hlavně příznivější cenovkou. Mělo však i své nevýhody, tou hlavní bylo horší nastupování na zadní sedačky, stejně jako náročnější manipulace s dětskou autosedačkou, jež vyžadovala větší prostor pro otevřené dveře. Právě kvůli tomu si zájemci nakonec připlatili za ne tak elegantní, avšak praktičtější pětidveřovou verzi.

Honza se tedy opět pustil do práce a připravil galerii šestnácti modelů v třídveřovém provedení. Chybět samozřejmě nesmí výše zmíněná trojice, dále tu najdeme Audi A1, Opel Corsa, Citroën C3, Dacii Sandero či Hyundai i20. Výběr je to vskutku pestrý a nemůžeme si pomoc, některým vozům snad třídveřové provedení sluší ještě víc! Velká škoda, že dnes už taková auta nepořídíme, co myslíte?

Související články

Témata
19. 8. 2020 11:59
Konečne
Konečne jeden trošku zaujímavý nápad z dielne "Čo by bolo, keby bolo..." Trojdverové autá nie sú príliš praktické, ak ste viac ako dvaja, hoci kedysi to boli rodinné autá, napr. VW Chrobák... Doba je skrátka inde a spohodlneli sme. Ale faktom je, že autá len s jedným párom bočných dverí sú proste pekné. Okrem Sandera, neviem prečo, ale bez druhého páru dverí vyzerá hrozne.
P.S.Autor sa mohol s fotkami trochu viac pohrať. Zadná línia dverí je na všetkých autách prakticky rovnaká, reálne by to rozhodne tak nebolo.
18. 8. 2020 10:37
Re: Třídvířka byla super
Třídveřová provedení skončila zřejmě z důvodu nezájmu. V mém okolí za mlada 3 dveřový golf nebyl problém ( kdo ho měl byl frajer), ale jak přišel potomek, tak šlo auto z domu pryč. Bratr měl MX-3 a po narození dcery, se nakonec taky rozhodl pro praktičtější variantu na kočárek atd. Známá měla 3 dveřové punto a moc z počátku nejezdila. Pak začala jezdit do práce, brala i kolegyně, 3 dveřák ji strašně vadil při nastupování ostatních. Další auto je Picanto.
Avatar - SKAY
18. 8. 2020 08:25
Re: Třídvířka byla super
Oškliva v čem kolikrat byla vice do sportovna :yes: neprakticka jak pro koho meto v nicem nevadilo nikdy....a dite au.sedačka ze se davá lip než do maleho 4 dvera....
Jinak v časech 3 golfa chteli za 4 dvere myslim 24 TKč
Avatar - speedfred
17. 8. 2020 23:19
Re: Třídvířka byla super
Osklivá verzia? 3dv verzia bola TOP. Ja kupovať teraz HB tak si nemám z čoho vybrať pretože za mňa jedine 3-door.
Avatar - Warrual
17. 8. 2020 22:44
Re: Třídvířka byla super
Tak to nevím v čem byla super. Už i VW konečně zaříznul odporně ošklivou 3d verzi Golfu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud