Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Protest taxikářů v Praze ve středu bude, předem se lidem omluvili

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 11. 2017 • 14:23
8
Pražští taxikáři potvrdili, že ve středu 15. listopadu uspořádají v hlavním městě další protest proti přepravě objednávané přes mobilní aplikace. Podobu protestu Sdružení českých taxikářů neupřesnilo.

Ve vyjádření zaslaném ČTK se ale lidem předem omluvilo za případné komplikace způsobené protestem. Podle sdružení jsou služby typu Uber nelegální, pražští taxikáři proti nim letos opakovaně protestovali u ruzyňského letiště.

Sdružení už dříve na svém facebookovém profilu vyzvalo své příznivce, aby 15. listopadu v 5:00 přijeli na Strahov. Teprve tam by jim měli organizátoři sdělit podrobné informace o dalším průběhu akce. Zástupce sdružení Petr Polišenský dosud nechtěl podobu protestu předem prozrazovat. Určitě ale podle něj taxikáři vyjedou do ulic.

Sdružení v dnešním vyjádření opět uvedlo, že běžní taxikáři na rozdíl od řidičů pracujících prostřednictvím mobilních aplikací podnikají podle zákonů, což s sebou nese zvýšené náklady. "Černí taxikáři" naproti tomu podle sdružení nesplňují ani polovinu toho, co jim zákon ukládá.

Proti službám typu Uber protestovali taxikáři v Praze či Brně již dříve. Počátkem října blokovali pomalou jízdou dopravu v okolí ruzyňského letiště a svou nespokojenost dávali najevo i před budovou pražského magistrátu.

Taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Služba Uber je alternativou taxi. Lidé si přes aplikaci v mobilním telefonu mohou zavolat řidiče, který je odveze na požadovanou adresu. Řidiči jezdí buď pro společnost, nebo jako živnostníci ve vlastním autě. Partnerských řidičů je v Praze podle firmy zhruba 2000. Podle dřívějšího vyjádření primátorky Adriany Krnáčové (ANO) nemůže město Uber zakázat ani pro něj určovat podmínky.

V Brně, kde Uber fungoval od začátku letošního února, byl jeho provoz zastaven červencovým předběžným opatřením krajského soudu. Nadřízený vrchní soud ale toto opatření koncem října zrušil.

Související články

Avatar - lordlord
14. 11. 2017 09:31
.
Vedení Prahy říká, že potřebuje zákon, aby mohlo zakázat uber. Měli by tedy jezdit kolem parlamentu. Doufám, že policie bude pokutovat za omezování plynulosti provozu.
13. 11. 2017 20:38
Re: Doufám, že policie
Souhlas, ale jak je známe, chytí jednoho chufáka a dostane pokutu a pak to bude jako hlavní zpráva na Nově >:D >:D :no:

Na nic víc se nezmůžou... místo aby ty zmetky brali jednoho po druhým, blokuješ komunikaci, tak tady máš pokutu a body dolu ... ;-)
13. 11. 2017 14:01
Re: zloději
A víš jaké náklady má auto na 1km?
13. 11. 2017 13:24
Re: zloději
Tak se v tý Bukurešti svez, já jsem to absolvoval xkrát a je to legrace >:D
Že maj na káře napsáno 1.89 lei neznamená, že se za to fakt pojede. Běžně se jezdí za dvojnásobek, účtenky nedostaneš a turbo nebo rozpůlenej taxametr má skoro každej.
Praha je proti tomu zlatá.
13. 11. 2017 13:09
zloději
policie by měla ty zloděje hned po zatýkat. o víkendu jsem se vrátil z Bukurešti, kde 1km taxíkem stojí cca 9 Kč a Uber tam mají taky a nikdo proti němu neprotestuje, protože lidem je jedno co si zrovna chytnou jelikož to stojí stejně takže až budou mít v Praze normální ceny tak nebudou muset lidi shánět zakazováním Uberu :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku