Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První Dacia Logan MCV žije dál. Lada Largus prošla faceliftem

David Bureš David Bureš 10. 7. 2019
29
6
Zobrazit náhledy (29)
Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Cross Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus Lada Largus Cross Lada Largus Lada Largus

Lada Largus se v rámci faceliftu dočkala inovovaného vzhledu a rozšířené výbavy.

Nabídka značky Lada je na domácím ruském trhu vcelku bohatá. Zahrnuje modely Vesta a Granta, crossover Xray, offroad 4x4 (známý též jako Niva) a kombi Largus, které je ve skutečnosti převlečená Dacia Logan MCV první generace. A právě poslední zmíněný prošel faceliftem.

Largus se v Toljatti vyrábí už od roku 2012, roku, kdy už debutovala druhá generace Dacie Logan, letošní modernizace je však velice decentní. Hlavní změnou a poznávacím znakem je nová maska chladiče. Zmizel z ní vodorovný chromovaný pás, řešení se má více podobat ostatním modelům značky, navíc je tu použito i aktualizované logo ruského výrobce. Záď naopak zdobí velký nápis Lada, jiné jsou i kryty kol.

Uvnitř najdeme nový volant, stejně jako jiné čalounění. U vybraných stupňů se pak rozšířila výbava, čtyři reproduktory k rádiu tak zákazníci nově dostanou už od verze Comfort. Užitková varianta pak nabízí balíček Plus s elektricky ovládanými a vyhřívanými vnějšími zpětnými zrcátky, parkovacími senzory a střešními ližinami. Nadále k dispozici bude též oplastované „terénní“ provedení Largus Cross.

O změnách pod kapotou Lada nehovoří, dá se tak předpokládat, že Largus bude nadále pokračovat se dvěma variantami zážehové atmosférické šestnáctistovky, spárované s pětistupňovým manuálem. Zatímco základní má 64 kW a 140 N.m, silnější poskytuje 78 kW a 148 N.m. K dispozici je dnes i varianta na CNG s jedna šestkou o výkonu 78 kW.

Zákulisní zprávy naznačují, že má automobilka AvtoVAZ připravenou výraznější modernizaci Largusu, se zcela přepracovanou přídí s motivem písmena X, ve stylu nejnovějších modelů značky. Podle všeho ale byla odsunuta, a tak se takového provedení máme dočkat nejdříve za rok a půl. To naznačuje, že Largus rozhodně nekončí a bude žít i dál, přestože originální Logan MCV debutoval už v roce 2006.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Re: Pro ruské mužiky zcela dostačující model
| 11. 7. 2019
tak tak, dokud se tam bude dobře prodávat, bude to tam Renault resp. Lada nabízet. Kdo nepotřebuje tolik prostoru a chce něco modernějšího, koupí si XRay nebo Vestu SW
Pro ruské mužiky zcela dostačující model
| 11. 7. 2019
Velká užitná hodnota, jednoduchá technika a nízká cena jsou přesně ty vlastnosti, které si ruský trh žádá. Úspěch starého Loganu MCV zde proto není žádným překvapením.
Avatar - nalimer
Posledná snímka
| 11. 7. 2019
Ten model je ůplne iný FL. A celkom pekný!
Avatar - CICERO
Re: láďa
| 10. 7. 2019
Prochčij Otoman?

Asio, My Nigga ASIO ...tell no friends gruppies adios !
láďa
| 10. 7. 2019
Láďa vylágruj

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku