Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První modernizovaný Porsche Macan pro zákazníka sjel z výrobní linky

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 1. 9. 2018 • 22:08
22
2
Zobrazit náhledy (22)
Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan Porsche Macan
Porsche Macan, tedy menší SUV značky, absolvovalo pro rok 2019 modernizaci. Záhy po premiéře byla spuštěna výroba vozu v německém Lipsku. První kousek modernizované řady si objednal zákazník z Číny.

Model Macan se v Číně těší značné oblibě. Od roku 2014 se tady prodalo více než 100.000 Macanů. První kousek z modernizované řady má karoserii v odstínu zelená Mamba. Spolu s Macanem ovšem vyrostl také závod v Lipsku. „V roce 2011 bylo rozhodnuto o jeho rozšíření na plnohodnotný výrobní závod, právě z důvodu přípravy výroby modelu Macan,“ říká Gerd Rupp, předseda představenstva společnosti Porsche Leipzig GmbH. „Modernizace a rozšíření závodu spočívalo zejména ve vytvoření vlastní karosárny a lakovny,“ upřesňuje Rupp. V době náběhu výroby Macanu v roce 2014 se počítalo s výrobou 40.000 vozů ročně. Jelikož je ale o toto Porsche nečekaný zájem, produkuje lipská továrna těchto exkluzivních SUV za rok více než 90 000 kusů. Auta odsud putují do celého světa. Nikde jinde se Macan nevyrábí.

V tomto se Porsche odlišuje i od jiných prémiových výrobců. Zatímco BMW či Mercedes-Benz mají své filiálky všude možně po světě, zůstává Porsche záležitostí výhradně domovského Německa. Možná jde o jeden z pilířů jak zaručit špičkovou kvalitu vozů této skvělé značky. Třeba v USA Macan opakovaně zvítězil v uznávané průzkumu spokojenosti zákazníků s autem J.D. Power.

Premiéra v Šanghaji

Že je čínský trh pro tento vůz obzvláště důležitý, dokazuje také místo konání světové premiéry inovovaného Macanu. Tím se koncem července stal autosalón v Šanghaji.

A čím se vlastně nové vydání liší od toho původního? Třeba mírně pozměněným tvarem zadní části, která ale vychází z původního návrhu, který je pro Macan charakteristický a dobře jej odlišuje třeba od většího modelu Porsche Cayenne. Auto dostalo nové plně diodové hlavní světlomety a nový 10,9 palcový dotykový displej rozhraní Porsche Communication Management (PCM), který je nejnápadnější novinkou v kabině vozu. A dále to jsou jinak tvarované výdechy ventilace. Nový volant verze GT pak pochází ze slavné sportovní 911.

Související články

Témata
2. 9. 2018 03:54
Re: Porsche zalezitost cisto nemecka?
nic moc, toto je off road [odkaz] :-!
1. 9. 2018 20:27
Porsche zalezitost cisto nemecka?
Nezabudajme prosim na produkciu Porsche Cayenne zo zavodu VW Bratislava. Dnes uz v tretej generacii a navyse od tretej generacie je v Bratislave aj kompletna vyroba a lakovanie karoserie. Macane je sice auto s najvyssim poctom vyrobenych ks ale Cayenne tvori cca 50% cisteho zisku pre Porsche. Vyroba v DE uz davno nie je to co byvala...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku