Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První Top Gear s novým obsazením je za námi. Je lepší než show Clarksona a spol.?

David Bureš David Bureš 10. 3. 2017 • 13:47
23
6
Zobrazit náhledy (23)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Novou sérii Top Gearu zahájil test Ferrari FXX K a závod napříč Kazachstánem. Nechyběla ani nově pojatá rubrika „Hvězda v autě za rozumnou cenu.“

BBC uplynulou neděli odvysílalo první díl nové, 24. série pořadu Top Gear, jehož nejdůležitější novinkou je upravené obsazení. Neoblíbeného Chrise Evanse nahradil na pozici hlavní tváře po jediné sérii Matt LeBlanc, kterého doplňují Chris Harris a Rory Reid, jež se objevili už v předcházející sérii. Stojí nový Top Gear za to? A je lepší než konkurenční pořad The Grand Tour od Amazonu, v němž účinkují bývalí moderátoři Top Gearu, Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May?

Pokud mohu soudit dle prvního odvysílaného dílu, tak nový Top Gear podle mého názoru lepší než The Grand Tour není. Clarkson a spol. mají přece jen mnohem více zkušeností a hlavně už jsou dávno sehraní, což je v přímém srovnání s novým Top Gearem dobře znát. Je přece jen vidět, že trio LeBlanc, Harris a Reid se ještě trochu hledá. Ne všechny vtipy vyzněly tak, jak měly, trio zatím neumí moc pracovat s publikem ve studiu a zároveň zatím hledá „své“ role ve stylu „prcka s vybělenými zuby“ Hammonda, „orangutana“ Clarksona a „Kapitána Šneka“ Maye. Jen LeBlanc zatím ukazuje, že role hloupého Američana, který neví, že existuje něco jako Kazachstán, mu sedí.

Jenže první díl nové série zároveň ukázal, že Top Gear podle LeBlanca a spol. může být zajímavým soupeřem pro The Grand Tour. Upravená show BBC si po změnách ještě možná sedá, jenže chemie mezi LeBlancem, Harrisem a Reidem, zdá se, funguje. Navíc tato trojka dělá Top Gear po svém a ne podle svých předchůdců, jako se snažil Evans, který usiloval o to být novým Clarksonem.

Právě vlastní pohled na automobilovou show se mně na moderátorech Top Gearu hodně líbí. Harris, LeBlanc a Reid mají své vlastní originální nápady a nebojí se je použít. Rázem je tak show vysílána z nového studia (byť to zrovna byla nutnost kvůli blížícímu se rušení letiště Dunsfold, kde se nachází i testovací trať), rázem se změnila i rubrika „Hvězda v autě za rozumnou cenu.“ Pozvané celebrity už nejezdí v levném autě jako kdysi, ani v rallyecrossovém mini jako za Evanse, ale v „rozumně rychlém autě,“ jmenovitě v upravené Toyotě GT86. Kameramani pak nadále dokazují, že mají perfektní cit pro krásné záběry. A Harris zase ukazuje, jak dobře umí řídit, když se nebojí jezdit bokem ani s drahým a exkluzivním Ferrari FXX K.

Pihou na jinak skvělém dílu však podle mého názoru byl takřka chybějící humor. Nemyslím jen ten nekorektní, který si moderátoři v pravidlech svázaném BBC nemohou moc dovolit, ale i ty různé vtípky mezi samotnými moderátory. Pošťuchování mezi Clarksonem, Hammondem a Mayem přece jen bavilo více než suchá gratulace a vzájemné objímání LeBlanca, Reida a Harrise, které ve výsledku působí nudně.

V něčem ale přece jen byl nový Top Gear lepší než The Grand Tour. Jestliže Clarkson a spol. pod Amazonem vlastně už rezignovali na nějakou informativnost a především baví, LeBlanc se se svými kolegy nebojí o testovaných vozech říci i něco více než pár základních dat. Jen tak dál!

Celkem se ale dá říci, že se nový Top Gear povedl. Jestli si alespoň udrží stejnou úroveň jako v prvním díle čtyřiadvacáté série, mohou automobiloví fanoušci slavit. Vedle The Grand Touru tu bude ještě další vynikající automobilová show, která bude rozhodně lepší než Top Gear vedený Chrisem Evansem. A to je velice dobrá zpráva.

Související články

Témata
11. 3. 2017 22:51
Super
Na prvy diel v novej zostave to bolo super, si myslim. Top Gear moze byt len lepsi a hlavne nesnazia sa kopirovat staru trojku. Chemia a humor pride, to sa neda vypracovat hned. Na rozdiel Grand Tour tiez nebolo vynikajuce, perverznost Jezzy zacina byt uz otravna a trapna, a vzhladom na to o kolko viac penazi mali zasa toho o tolko viac neponukli.
:yes:
Avatar - CHerokee
11. 3. 2017 14:05
Re: Jo,
Souhlas. Jen jim chybí ta sehranost a humor. Snad to časem přijde.
Avatar - Dinar
11. 3. 2017 11:07
Jo,
bez uječeného Evanse je to mnohem lepší. Sice scénáristé nedokázali přijít s ničím novým, co by alespoň trochu odlišilo nový TG od clarksonovského, ale i tak dobrý. Fajn auta, pěkný ježdění, hezký výlet, jediné co je znatelně slabší je souhra moderátorů. Ono je prostě vidět, že jsou tam každý za sebe, že zatím nefungují jako tým, a otázka je, zda někdy budou, protože co dělá clarksonovskou šou jedinečnou, je právě "nekorektnost", nejen politická, ale i vzájemná, schopnost dělat si hrubou legraci jeden z druhého, jinými slovy, až uslyším v novém TG nějakou vtipnou hlášku např. na Reida a jeho černou kůži, pak uvěřím, že hoši (a BBC) pochopili a TG bude mít šanci na dlouhodobý úspěch.
Každopádně je S24 oproti S23 obrovský pokrok. :-) :yes:
Avatar - Skipper
11. 3. 2017 10:30
Super'
Prostě tŕi kluci, kteří si hrají. Nic nepůsobilo násilně, prostě pohoda. Pokud se budou takhle držet i dál, tak jsme se dostali do win-win situace, kdy máme na výběr o jeden zábavný pořad o autech víc.
11. 3. 2017 07:52
Nesleduji
Původní Top Gear jsem nesledoval nějak pravidelně, ale z těch nahraných dílů na YouTube jsem toho viděl docela dost. Z nových dílů, stejně tak jako z paralelního projektu pod Amazonem, jsem neviděl ani jeden. Ty zákulisní taškařice mě celkem otrávily.

Když už jsme u té rekapitulace, nebyla by nějaká čísla sledovanosti s původní sestavou, novou sestavou a od Amazonu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku