Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První zákaznický Rimac Nevera doručen. Raduje se z něj šampion F1

Filip Melich Filip Melich 8. 8. 2022 • 09:41
43
3
Zobrazit náhledy (43)
Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera Rimac Nevera

Po prvním registrovaném voze, který zůstal v rukách Rimacu, byl předán první zákaznický kousek modelu Nevera. Raduje se z něj bývalý jezdec formule 1.

Nedávno jsme psali o prvním registrovaném Rimacu Nevera. Produkční vůz s poznávací značkou ZG 2360 NM (odkazuje na točivý moment vozu) je však ve vlastnictví automobilky. Až nyní byl doručen první zákaznický exemplář. A kdo, že se stal historicky prvním majitelem elektrického hypersportu Rimac Nevera? Bývalý jezdec formule 1 Nico Rosberg.

Zatímco první produkční Rimac Nevera, který si nechal sám výrobce, je označován jako #000, Rosbergův kousek má logicky číslo #001. Rosberg zvolil celočerné provedení exteriéru i interiéru vozu, doplněné stříbrnými koly a rovněž stříbrnými prvky uvnitř. A protože je z Rosberga aktuálně Youtuber, s novinkou se pochlubil na svém kanálu.

Připomeňme jen, že Rimac plánuje postavit pouze 150 kusů modelu Nevera, přičemž i s cenovkou kolem dvou milionů eur (49 milionů korun) jsou všechny exempláře vyprodané. Výrobce nyní pracuje na plném nájezdu výroby, aby mohl produkovat až 50 Never ročně. Mate Rimac, zakladatel společnosti, přitom plánuje před předáním zákazníkovi každý kousek osobně otestovat a schválit.

Neveru pohání čtveřice elektromotorů, jejichž kombinovaný výkon je 1.427 kW (1.940 k) a točivý moment 2.360 Nm. Energii čerpají ze 120kWh baterie vlastní konstrukce Rimacu, na jejíž jedno nabití Nevera ujede až 547 kilometrů dle WLTP. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou necelých dvou sekund a přestože maximální rychlost nebývá silnou stránkou běžných elektromobilů, Nevera zvládne upalovat rychlostí až 412 km/h.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
8. 8. 2022 23:11
Re: Koupil už Rimac Bugatti?
Ano, koupil. Proběhla velká rošáda s výměnou akcií, vznikla nová firma Rimac Group, která založila dceřinou firmu Buggati/Rimac a další dceřinou firmu Rimac Technology. VW převedl 55% akcií Bugatti do společnosti Bugatti/Rimac a 45% akcií převedl do Porsche, zároveň Porsche navýšilo podíl v Rimac Group na 24%.
Výsledkem je toto:
https://bioage.typepad.com/…0e0c74200b-800wi
Avatar - KANKUNEN
8. 8. 2022 14:51
Koupil už Rimac Bugatti?
Teď budou v balíku, když začali prodávat.
;-)
8. 8. 2022 14:15
Sampion
Jako sorry ale rikat pilotovi F1, ktery vyhral sampionat pouze "byvaly jezdec" to mi pripada trochu divny.
Jinak to je aspon clovek, ktery s tim skutecne pojede, ne ze si to nekde vystavi. To mi dela radost! :-)

Jinak dole mate lzivou reklamu "Ojeté vozy Rimac Nevera najdete na webu bazar.auto.cz >>"