Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

PSA v Trnavě na 13 dní zastaví výrobu, zaměstnanci se budou vzdělávat

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 22. 3. 2010 • 21:58
4
Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën kvůli očekávanému poklesu prodeje zastaví během dubna, května a června na 13 dní výrobu aut ve svém slovenském závodě u Trnavy. ČTK o tom informoval mluvčí firmy Peter Švec.

V dubnu prý firma zastaví výrobu na jeden den, v květnu a červnu vždy na šest dnů. Podnik chce během těchto dnů využít času a zaměstnance vzdělávat.

"Jde o zastavení výroby, ale ne o zavření továrny. Zaměstnanci budou chodit do práce, čas se využije k tréninku a školení," poznamenal Švec. Automobilový sektor nepříznivě zasáhla světová hospodářská krize. Odstávka se dotkne především výrobních zaměstnanců a velké části administrativy. Zaměstnanci ale prý o mzdu nepřijdou.

Trnavský závod zahájil sériovou výrobu v červnu 2006. Z jeho výrobních linek loni sjelo 207.128 aut, což proti předchozímu roku představuje růst zhruba o desetinu. Letos PSA Peugeot Citroën očekává pokles celkové poptávky na evropském automobilovém trhu asi o devět procent. Automobilka v trnavském závodě vyrábí dva modely aut, a to Peugeot 207 a nový Citroën C3 Picasso.

Na Slovensku mají vlastní závody také automobilky Kia Motors a Volkswagen. Automobilový průmysl je jedním z tahounů slovenské ekonomiky, odvětví ale patří k nejvíce zasaženým hospodářskou krizí. Automobilky loni kvůli slabší poptávce víckrát omezily nebo zastavily výrobu.

Související články

Témata
23. 3. 2010 06:49
Re: bude líp
207 a C3Picasso docela idú, a pretože to nie sú limuzíny strednej triedy, tak sa budú predávať naďalej. V najhoršom pôjdu cenou dole, vraj ešte majú kam... ;-)
23. 3. 2010 01:00
PSA
Takze je pravda ze sa to tam odstavi ale vzdelavat sa bude maximalne tri dni pre bezneho cloveka. ;-) Ostatne dni bud dovolenka alebo ist do minusu coz je velka nevyhoda ale to je nadlho.A este tam pridajte datum 6.4 co je tiez odstavka ;-)
Avatar - pocitac
22. 3. 2010 21:59
Re: bude líp
nevím jak v Trnavě ale u nás v Kolíně se vyrábí o 107 ;-)
Články odjinud