Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pseudohistorická auta v Praze jsou registrována jako... rolby!

ČTK ČTK 29. 8. 2019 • 04:05
9

Provozovatelé replik historických aut v Praze, které vozí turisty, porušují dopravní předpisy i předpisy o registraci vozidel. Často jsou registrována jako jiné stroje.

Magistrát provedl desítky kontrol, při kterých narazil na upravené VIN kódy nebo prvky, které mohly zranit kolemjdoucí. Některá auta jsou registrována jako rolby nebo motocykly. Z 58 kontrol zjistil magistrát závadu v 55 případech. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Magistrátní kontroly budou pokračovat do konce léta.

Kontroly se konaly zejména v Praze 1. "Je to tím, že tam se tyto 'atrakce' vyskytují nejvíce. Kontroly jsou zaměřeny zejména na pseudohistorické vozy a různá pivní vozítka," řekl Scheinherr.

Při kontrolách byla některým z provozovatelů zakázána jízda, jedno vozidlo řešili policisté. V jednom případě byla podle náměstka nejasná identifikace VIN kód. Celkem 22 vozidlům byla omezena platnost technické kontroly.

Podle magistrátu patří k nejčastějším prohřeškům chybějící dokumentace, a to jak povolení, tak k technickému stavu vozidel. Provozovatelům často chybí doklad k oprávnění podnikání, koncesní listina nebo povolení k provozování linkové dopravy.

Mezi závadami magistrát zjistil kromě chybějícího VIN kódu také neúplný štítek vozidla, chyběla rezerva nebo povinné vybavení a bezpečnostní pásy. Mezi alarmující prohřešky Scheinherr zařadil uchycení kola jedním šroubem, domácí svařování, ostré hrany, namontovaná zpětná zrcátka z motocyklů nebo nefunkční světla. "Chyběla také homologace, která je dělána podomácku. Jednou jsme našli dokonce duplikovanou palubní desku. Pod tou viditelnou byla druhá. Tohle je jak vyráběné pro lunaparky, nejsou to vozidla určená pro provoz po komunikacích," řekl náměstek.

Vozy jsou v řadě případů registrovány jako sněžné rolby, traktory nebo motocykly. Provozovatelům a řidičům dává magistrát pokuty, nebo řeší přestupky ve správním řízení. Magistrát zároveň řeší, které stanice technické kontroly vydaly vozidlům oprávnění. Podle náměstka jde o dvě stanice na Ústecku a v Lovosicích.

Související články

Témata
Avatar - Uživatel_5340709
29. 8. 2019 21:49
Re: Problémy
Je mi jasné, že je to nějaká odnož taxikářské lobby + ti úředníci jak říkáš.
Avatar - Dzakobo
29. 8. 2019 21:00
Neodbornost ČTK
Že já trouba jezdím na STK do Litoměřic, když by mi stačilo dojet do Lovosic... (V Lovo STK není.)
Avatar - Uživatel_5340709
29. 8. 2019 19:31
Re: Problémy
Přesně tak, chceš si dovézt auto z EU, a když to není zrovna běžná značka, nebo model, tak tě na magistrátu buzerují a chtějí doklad o shodě s normami EU od výrobce, nedej bože když si vezeš něco z USA. A pak tu máme nějakou pražskou partičku pseudotaxikářů, kteří si svaří tyhle slepeniny, hodí to na papíry od traktorů, roleb a bůh ví jakých strojů, .................... a ejhle, dostanou od magistrátu požehnání a RZ. Kde to jsme???
To zavání pěknou komunální korupcí.
29. 8. 2019 19:21
Re: A s jakou perlou ještě přijde milé ČTK ???!!!
Už to nehul.... :-(
29. 8. 2019 18:03
Re: Problémy
Tohle je docela průšvih, a ne že ne. Jak to mohlo dosta SPZ ? Jak to mohlo projít přes STK ? Funguje vůbec stát ? Vždyť na STK se dělá dost obsáhlá dokumentace a je to navíc kdykoli zpětně dohledatelné ! Předpokládám, že příslušní technici, kteří to pustili, budou nalezeni a pokutováni .

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud