Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rally Fighter je vzácný sporťák do terénu s pohonem zadních kol a V8. Jeden kus může být váš

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 8. 2020 • 16:39
21
1
Zobrazit náhledy (21)
Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter Rally Fighter

Rally Fighter je pozoruhodné auto, které kombinuje sportovní karoserii s terénním podvozkem. A rozhodně to není žádné ořezávátko.

Tento podivný stroj vyráběla v letech 2010 až 2016 americká společnost Local Motors a váže se k němu jeden zajímavý primát: Rally Fighter bývá označován jako první automobil, jehož design vznikl na základě internetové "ankety".

V roce 2009 totiž internetová komunita zajímající se o nový projekt terénního sporťáku v hlasování vybrala návrh designéra Sangho Kima. Ten se přitom údajně inspiroval tvary legendární stíhačky P-51 Mustang.

Výsledkem poměrně krátkého vývoje pak byl zvláštní automobil s dvoudveřovou karoserií, který na délku měří 4,8 metru, široký je dva metry a jeho rozvor náprav dosahuje 2.921 milimetrů. Pohotovostní hmotnost podle Wikipedie činí 1.720 kg.

O pohon se stará zážehový 6,2litrový osmiválec LS3 koncernu General Motors, uložený pod přední kapotou, který dává 321 kW (436 k) a 575 N.m. Sílu na zadní kola přenáší čtyřstupňová automatická převodovka.

Vůz by měl být postaven kolem rámu z ocelových trubek, vpředu je rovnoběžníková náprava, vzadu čtyřprvkové zavěšení. Obě nápravy používají kombinaci vinutých pružin a teleskopických tlumičů pérování se zdvihem 40 cm vpředu a 50 cm vzadu.

Standardní výbava zahrnovala bezpečnostní klec, sportovní sedadla, klimatizaci nebo stereo. Podle dostupných informací vzniklo jen 92 exemplářů.

A právě jeden z nich je aktuálně na prodej, navíc poměrně nedaleko, v Německu. Prodejce si myslí, že jde o jeden z pouhých dvou kusů v Evropě. Na autě s výrobním číslem 007 je navíc zajímavý motor, který se chlubí turbodmychadlem, namontovaným na přání zákazníka přímo v Local Motors. Díky tomu výkon narostl na 620 koní.

Aktuální nájezd činí zhruba 14 tisíc kilometrů, jde přitom o kilometry na asfaltu, do terénu se majitel nevydával. I proto k vozu dostanete ještě zabalené originální offroadové pneumatiky.

A cena? Rally Fighter by měl být k mání za asi 2,2 milionu korun.

Související články

Témata
27. 8. 2020 08:14
Kde se dá koupit?
Sice hezkej článek ale bez odkazu na koupi je takovej .. informativní :) .. nikde jsem to nenašel

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud