Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rallye Dakar 2019: Prokop měl na cestě zpoždění

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 5. 1. 2019
24
Zobrazit náhledy (24)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Tým MP-Sports dorazil do dějiště Dakaru 2019 Po komplikované a více než 24 hodin dlouhé cestě dorazila výprava dvaadvaceti členů do Limy, centra 41. ročníku Rallye Dakar.

Cestu jim totiž o osm hodin prodloužilo čekání na přistavení provozuschopného letadla pro přímou cestu z Madridu do hlavního města Peru.

Po vyzvednutí všech deseti kusů závodní a doprovodné techniky v přístavu Callao se kolona přesunula na místo pátečního testu, kde čeká mechaniky noční směna a příprava soutěžních speciálů Ford Raptor RS Cross Country posádek Martin Prokop, Jan Tománek a Tomáš Ouředníček, David Křípal na celodenní ostrý test před startem soutěže.

„Věřím, že jsme si čekáním na opravu respektive přistavení nového letadla vybrali letošní dakarskou porci smůly, technických potíží a zdržení. Bylo by skvělé vyřešit to pro letošek takto,“ připomněla týmová jednička Martin Prokop a dodal: „Jen škoda toho promarněného půl dne, protože nyní musí mechanici pracovat celou noc, aby nachystali auta na páteční test. První noc na Dakaru a hned beze spánku, to je pořádný nástup do akce!“

Pilot druhého Raptora v barvách MP-Sports Tomáš Ouředníček poznamenal: „Jsem nesmírně rád, že jsme všichni i s technikou v pořádku na místě a můžeme se pustit do testování. Toto byla moje nejdelší cesta na Dakar, jakou jsem zažil.“ Trojlístek závodních speciálů v soupisce týmu MP-Sports doplňuje asistenční truck MAN TGA s posádkou Filip Škrobánek, Petr Lesák a Radim Baculík.

Legendární Rallye Dakar zavítá v roce 2019 pouze na území Peru. V termínu od 6. do 17. ledna přichystá pro účastníky nástrahy na deseti etapách a pěti tisících kilometrech. V neděli 6. ledna soutěž startuje slavnostním ceremoniálem a první ostrá etapa čeká na všechny účastníky v pondělí 7. ledna. To na trati z Limy do Pisca urazí 331 kilometrů, z nichž 84 bude v měřeném úseku.

Související články

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku