Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rallye Dakar 2019: Tým Tatra Buggyra Racing převzal techniku

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 5. 1. 2019 • 16:20
22
Zobrazit náhledy (22)
Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra Tatra
Po náročné cestě dorazil tým Tatra Buggyra Racing do hlavního města Peru, kde hned tentýž večer vyzvedl v místním přístavu techniku. Nyní mechanici připravují závodní speciály na dnešní ostrý test před technickými přejímkami.

„Cesta byla dlouhá a náročná, ale to je tak každý rok a prostě to k tomu patří. Bohužel první parta měla větší komplikace, když jim zrušili let a museli letět až druhý den ráno, takže měli nějakých deset hodin zpoždění. Naštěstí jsme ale všichni ve zdraví dorazili do cíle,“ oddechl si po příletu manažer týmu Jan Kalivoda. Ihned po přistání na místním letišti vyrazil tým do přístavu vyzvednout techniku. „Auta dlouhou cestu přes Atlantik také přežila ve zdraví, i když s drobnými každoročními komplikacemi. Velkou roli v autě Martina Šoltyse hrála sůl. Kluci už se na auta vrhli a připravují je na test. Chceme obě tatrovky opravdu ostře prověřit, abychom si byli před technickými přejímkami jistí, že jsme na stoprocentně připravení,“ komentoval Kalivoda první hodiny v Limě.

Vítěz dvou dakarských etap Martin Kolomý už se těší, až znovu usedne za volant svého Phoenixe. „Let byl docela dlouhý, protože se letělo přes den a nešlo moc spát. Dosedli jsme ale všichni v pořádku, což je hlavní a nyní už se můžeme soustředit na závodění. Aktuálně nás čeká poslední test před ostrým závodem, který by měl být už jen jako zkouška, že vše funguje, tak jak má. Už se na ty duny těším,“ konstatoval rodák z Bruntálu.

Po testu následují v sobotu administrativní, technické přejímky a v neděli již na piloty čeká slavnostní zahajovací pódium v peruánské metropoli.

Doporučujeme

Témata

Dakar 2023

Výsledky Rallye Dakar 2022  Vše o Dakaru 2023  Martin Macík  Historie rallye 

45. ročník Rallye Dakar startuje už 31. prosince 2022 a potrvá klasicky do 15. ledna 2023. Závod se počtvrté v řadě jede výhradně v Saúdské Arábii a přibude ještě více mamutích dun. Zrušena byla otravná rychlostní neutralizace a mimořádně napínavé se očekávají souboje mezi spalovacími a hybridními auty. Češi patří mezi favority ve většině kategorií, takže je komu fandit!