Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Range Rover Evoque: LRX se stává Range Roverem

2. 7. 2010 • 18:44
10
21
Zobrazit náhledy (10)
Land Rover Range Rover Evoque Land Rover Range Rover Evoque Land Rover Range Rover Evoque Land Rover Range Rover Evoque Land Rover Range Rover Evoque
Studie Land Rover LRX překročila z fáze konceptu do podoby sériového Range Roveru. Novinka se představila vybraným hostům, velká premiéra se odehraje 30. září v Paříži a prodej bude zahájen v létě 2011.

Nový malý Range Rover bude nejmenším, nejlehčím a nejúspornějším modelem této značky. Jako vůbec první Land Rover v historii také nabídne verzi s poháněnou pouze jednou nápravou. V souladu s tradicí a zvyklostmi v segmentu SUV bude samozřejmě také existovat provedení 4x4.

Premiéra Range Roveru Evoque se uskutečnila večer 1. července v Londýně v Kensington Palace. Slavnostní večer pořádala automobilka u příležitosti oslav 40. výročí Range Roveru, spolupořadatelem byl magazín Vogue, který se značkou Range Rover úzce spolupracuje od roku 1981.

Evoque původně vznikl jako koncept úsporného hybridního SUV s názvem LRX. Tato studie se představila v roce 2008 na autosalonech v Detroitu a v Ženevě. Díky pozitivnímu přijetí se Land Rover rozhodl přivést extravagantní nízký crossover do sériové výroby.

Podle dosud zveřejněných fotografií je zřejmé, že ve srovnání s konceptem LRX je hlavní změnou exteriéru přeznačení na Range Rover. K němu Land Rover přistoupil především z marketingových důvodů. Design i preference stylu a luxusu před praktičností lépe zapadá k dvojici větších modelů – Range Rover Sport a Range Rover, zatímco Land Rovery Freelander a Discovery představují auta zaměřená více na pracovní nebo rodinné využití.

Veřejnosti se Range Rover Evoque představí 30. září na autosalonu v Paříži.

Doporučujeme
Range Rover slaví 40 let

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - DawQa
29. 8. 2010 12:59
Re: Kdo se odváží..
jj no tak to je nářez :-)
Avatar - twistedTSD
4. 7. 2010 17:49
Re: Kdo se odváží..
:-O
Avatar - kolmar
4. 7. 2010 16:35
Re: Kdo se odváží..
Za styl prejazdu po tych dunach poniektorim aspon red bull za snahu ak nie bombonieru ;-)
[odkaz]

[odkaz]
Avatar - kolmar
4. 7. 2010 16:25
Re: Kdo se odváží..
To bolo uz na doraz...hlavne zadok a pneu...no nehambi sa ten typek, ma tam este jedno:
[odkaz]
Avatar - salamoon
3. 7. 2010 21:18
Re: Kdo se odváží..
omg tak co vysiel na tom druhom videu :-O

uz len tu spolahlivost poriesit... 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku