Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Kwid: Premiéra sériového globálního SUV v minibalení

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 20. 5. 2015 • 13:18
20
37
Zobrazit náhledy (20)
Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault Renault
Renault představuje zvýšené mini Kwid. Primárně je určeno pro indický trh, ale objeví se i v jiných, zatím blíže nespecifikovaných zemích.

Renault Kwid se představil coby koncept v Novém Dillí v únoru 2014. Atraktivní šedožluté auto mělo vzhůru výklopné dveře a řidič seděl uprostřed. Určitě bychom byli rádi, kdyby se něco podobného, jen trochu zcivilizovaného dostalo do sériové výroby. A je to tady. Bohužel, ze studie zbylo jen jméno, základní silueta a přibližné rozměry.

Sériový Kwid asi ze všeho nejvíce připomíná zmenšený Duster, hlavně zepředu, na masce trůní velké logo s kosočtvercem. Auto s krátkými převisy vypadá docela sympaticky a odpustilo si komplikované křivky. Módní oplastování včetně krytů podvozku jej řadí mezi crossovery. Přitom se pořád jedná o vůz segmentu A, na délku totiž měří jen 3,68 m, Renault také udává velmi skromnou šířku 1,58 m. Výšku zatím tají, ale to, že jde o křížence, do kterého se dobře nastupuje , je vidět i z fotek. Pohyb mimo zpevněné cesty (a těch mají v Indii dost) zaručí 18cm světlost. Kwid používá alianční platformu CMF-A.

O technice není známo zatím nic, britský Auto Express loni spekuloval, že by se v útrobách mohly objevit motory z nového Twinga, konkrétně hovořil o turbem přeplňovaném tříválci TCe s 66 kW a 135 N.m a jeho atmosférické verzi SCe s 51 kW a 91 N.m. Koncept poháněla větší dvanáctistovka TCe.

Okna jsou na dnešní dobu poměrně velká, takže ven bude určitě vidět skvěle a miniaturní rozměry přijdou vhod i ve městě. Pětimístný interiér navrhl tým designérů přímo v Indii, exteriér je dílem Davida Duranda. Přístroje jsou vesměs digitální, výdechy ventilace mají chromované rámečky. Kwid nabídne i moderní multimédia včetně rádia a navigace se sedmipalcovým dotykovým displejem a Bluetooth. Bude oficiálně představen v Indii ve druhé polovině letošního roku, ale Renault jej považuje za globální auto, také se testovalo nejen tam, ale v domovské zemi, tedy ve Francii, v Koreji i v Japonsku. Díly pro indickou produkci v Čennaj dodají z 98 % lokální firmy.

Orientace mimo Evropu samotnou skupinu Renault (včetně Dacie, ale bez Nissanu) živí, z loňských 2,71 milionu prodaných aut jich šlo 46 % do Asie, Latinské Ameriky a Afriky, nezapomínejme na brazilskou výrobu a velkou továrnu v Maroku. Původně francouzská automobilka se soustředí také na ruský a čínský trh, ale ten indický s odbytem přes 2,5 milionu aut (2014) neustále roste. V současné době zde působí 157 dealerů Renaultu, před čtyřmi lety jich bylo jen čtrnáct! Místo patnácti stovek tak loni našlo své klienty ve velké zemi na 45 tisíc nových vozů této značky.

Související články

Témata
21. 5. 2015 11:58
Re: S dobrou cenou to bude v Evropě trhák!
Přesně. EcoSport bude asi rozměrově podobný, ale design má naprosto nezvládnutý a to auto vypadá hnusně disproporčně. Tady to ještě celkem ujde. Btw. Dacie Stepway vypadají celkem dobře všechny a stačí pár dobře vymyšlených plastů...
Avatar - wakantanka
21. 5. 2015 09:12
Re: pekne
Mne je to v zásade úplne jedno pod akou značkou to budú predávať >:D Hlavne ak cena bude odrážať úroveň techniky. V tomto kontexte to potom fakt vyzerá na Daciu.
20. 5. 2015 23:00
Re: jen ho nechte v indii
Netaktnejší možno, ale aby si aj bol vtipný ako on, to ešte bude chcieť trochu tréningu. >:D
20. 5. 2015 22:28
Re: No toto!!!
V Indii žijí Indové, ale američtí Indiáni tam kdysi dávno mohli žít také, zrovna tak jako Indoevropané anebo Cikáni... :-!
20. 5. 2015 22:17
S dobrou cenou to bude v Evropě trhák!
Tak tato novinka vypadá velmi zajímavě - přestoře je auto hodně úzké, tak působí velmi sympaticky - prostě naprostý protipól Fordu Ecosport. Řekl bych, že se tento podicrossover brzy objeví v Evropě s logem Dacia a super cenou. A pak bych o jeho komerčním úspěchu na starém kontinetu vůbec nepochyboval!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku