Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault může elektromobil pojmenovat Zoe

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 11. 2010 • 00:05
26
37
Zobrazit náhledy (26)
Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio Renault Clio
Renault odchází ze soudního sporu jako vítěz. Nový sériový elektromobil se bude jmenovat stejně jako koncept.

Nedávno proběhla médii zpráva, o žalobě dvou rodin, které si nepřejí aby se nový elektromobil jmenoval, jako jejich dcery. Rodiče dvou dívek se obávali, že jejich dcery se stanou terčem posměšků a šikany

Generální ředitel automobilky Renault, Carlos Ghosn dostal od právníka rodin dopis, v němž bylo napsáno, že by pro jeho klienty bylo neúnosné slyšet, že se Zoe rozpadlo nebo dokonce, že se někdo v Zoe zabil.

Křestní jména jsou ve Francii brána velmi vážně a Zoe je zde 11. nejoblíbenějším dívčím křestním jménem.

Soud nakonec rozhodl ve prospěch automobilky Renault. Soudce své rozhodnutí zdůvodnil tím, že dívkám pojmenovaným Zoe nehrozí žádná úhona nebo ovlivnění života či soukromí.

Nejnovější koncept elektromobilu Renault Zoe se představil na letošním autosalonu v Paříži. Prodej sériového modelu, který bude z konceptu přímo vycházet, se má rozběhnout v roce 2012.

Témata
Avatar - Ronault.
15. 11. 2010 06:50
Re: To snad ani neni mozne
No jo, ale ty už 5 let říkáš, že za 2 roky Renault zkrachuje a pořád nic.
14. 11. 2010 21:30
Re: Je ovšem zajímavé...
Tady bych tě opravil. Nebyli to Renaultovi, ale Renaudovi. Teda pokud si to správně pamatuju. Jde o to, že se to úplně stejně čte.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 11. 2010 17:19
Re: Strix Aluco
Viz [odkaz]
Avatar - Ada je zase tady
14. 11. 2010 09:44
Re: To snad ani neni mozne
No vzdyt to snad pisu jasne: "Nic naplat, zacina byt jasne, ze rendlik pripravuje sebevrazdu."
Avatar - dr.biker
14. 11. 2010 09:23
Re: To snad ani neni mozne
Tak to s tebou nesouhlasím, Latitude je sice slušné auto, ale je moc konzervativní, jako by to prostě nebyl Renault. Je hlavně určen pro východní trh, kde mají jinou kulturu designu.
Zato koncept Zoe je nádherné pěkné auto, které spolu s konceptem DeZir ukazuje, jakým designovým směrem se značka bude ubírat, vše to začne nové Clio. :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku