Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks řada D nastupuje v modernizované podobě pro rok 2019

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 12. 2018 • 08:51
6
Zobrazit náhledy (6)
Renault Trucks D
Renault Trucks řady D a D Wide pro modelový rok 2019 se oproti svým dosavadním provedením mohou pochlubit až o 7 % nižší spotřebou paliva.

Renault Trucks představil řadu D v červnu roku 2013 a průběžně modernizuje její techniku. Nyní uvádí několik novinek, které mají vozidlům řady D a D Wide pomoci k dalšímu zvýšení rentability provozu.

Motory DTI 5, DTI 8 a DTI 11 modelů Renault Trucks D a D Wide již nyní splňují emisní normu Euro 6 Step D, která vstoupí v platnost 1. září 2019, prošly modernizací, jejíž součástí je i filtr pevných částic nové generace.

Pro optimalizaci spotřeby pohonných hmot jsou motory DTI 5 a DTI 8 vybaveny novým řídícím programem. Všechna pomocná zařízení byla rovněž inovována. Renault Trucks D a D Wide jsou opatřeny novým systémem chlazení oleje a nízkotlakým vodním čerpadlem.

Nedávná testování, která provedla značka Renault Trucks na svém prototypu laboratorního vozidla Urban Lab 2, prokázala, že optimalizovaná aerodynamika je jedním z klíčových aspektů pro snížení spotřeby paliva a CO2 u distribučních vozidel, zejména pokud jsou nasazena do provozu v příměstských oblastech.

Proto byla rovněž u vozidel Renault Trucks D a D Wide aerodynamika optimalizována, aby se vylepšilo proudění vzduchu a tím výrazně snížila spotřeba paliva. Distribuční modely verze 2019 jsou vybaveny novými bočními deflektory a novým nastavitelným střešním deflektorem, který je přizpůsoben pro montáž různých typů nástaveb díky možnosti seřízení do 12 různých pozic.

Pro zvýšení bezpečnosti a jízdního komfortu jsou nyní modely Renault Trucks D a D Wide vybaveny novými pomocnými asistenty řízení.

Adaptivní tempomat (ACC) umožňuje automaticky udržet bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla pro plynulejší jízdu v hustém provozu a současně snížit únavu řidiče. Nastavitelný omezovač rychlosti (ASL) je také součástí nabídky. Ovládání těchto dvou systému je umístěno v dosahu řidiče, což umožňuje bezpečnější a efektivnější jízdu.

Kombinace těchto inovací a vybavení umožňuje dosáhnout až o 7% nižší spotřeby pohonných hmot v porovnání s předchozí generací vozidel.

Renault Trucks D a D Wide 2019 je možné od nynějška objednávat. Jsou kompatibilní pro provoz na bionaftu ((až B100) a jsou k dispozici také ve verzi s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG).

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud