Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault udělal první krok k výrobě svých vozů v Číně

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 23. 4. 2012 • 17:15
9
Francouzská automobilka Renault uzavřela předběžnou dohodu o založení společného podniku v Číně s čínskou společností Dongfeng Motor Group.

Spolupráci se společností Dongfeng Motor Group oznámil novinářům Renault na mezinárodním autosalonu v Pekingu. Je to první krok ke vstupu Renaultu na největší automobilový trh světa.

Dongfeng je druhý největší výrobce automobilů v Číně. Je také čínským výrobním partnerem japonského Nissanu, který je od konce 90. let aliančním partnerem Renaultu. Společná továrna Renaultu a Dongfeng má mít roční kapacitu 200.000 až 300.000 vozů, sdělil ředitel čínské pobočky Renaultu Kacumi Nakamura.

"Rámcovou smlouvu jsme podepsali v březnu," řekl Nakamura. Před předložením plánu společného podniku k oficiálnímu schválení musí obě strany sjednat konečnou dohodu, dodal Nakamura. Neřekl ale, kdy se tak stane.

Nakamura uvedl, že Renault začne v Číně vyrábět jeden model vozu v nižším objemu a postupně bude produkci zvyšovat až na plnou kapacitu závodu. Rámcová dohoda také podle zdrojů agentury Reuters zahrnuje plány společné produkce elektrických vozů a automobilů typu SUV.

Témata
24. 4. 2012 12:08
Re: pi*a a bolsevicky hvezdy,
klid..., trochu nadhledu... nicmene, zkus dvakrat merit a jednou rezat, jo? elektrodily s ciny opravdu, ale opravdu nevozim!
23. 4. 2012 20:23
Re: pi*a a bolsevicky hvezdy,
ty intelient ;-\
Avatar - S8
23. 4. 2012 16:15
Re: Kouknu na tu vylepšenou vlajku
>:D Napadlo me to samy, jen jsem se divil, proc nedali tu Cinskou vlajku rovnou doprostred loga, to by byla dokonala symbolika...
23. 4. 2012 14:28
Re: No
Tak se omlouvám , myslel jsem že BRIC je Brazílie, Rusko, ...já jsem vůl :-). Fakt mě to nenapadlo. Ještě je myslím jedna podobná zkratka...ale tu už vůbec nevím. Tak jo no 0:1 :-)
23. 4. 2012 14:21
Re: No
rozebírals někdy zkratku BRIC(S)? asi ne jinak bys věděl, že Čínu i Indii v sobě skrývá :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku