Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault výrazně zvýšil provozní marži, potvrdil nové modely pro rok 2008 (výsledky za rok 2007)

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 16. 2. 2008 • 05:01
9
Carlos Ghosn stanovil Renaultu pro rok 2008 smělý cíl v podobě zvýšení prodeje vozů o 10 % a nárůstu provozní marže z loňských 3,3 na 4,5 procenta. Potvrzeny byly také nové modely, včetně nové generace modelu Mégane či Clia sedan.

Francouzská automobilka Renault SA v loňském roce utržila 40,68 miliard eur, což znamená meziroční nárůst o 1,8 %. Automobilce se však navzdory mírnému nárůstu tržeb podařilo zejména díky omezení nákladů zvýšit provozní zisk o 41 % na 1,24 miliard eur. Provozní marže se tak oproti předloňským 2,6 % zvýšila na 3,3 %. Pro tento rok si Renault stanovil ještě mnohem ambicioznější cíl v podobě nárůstu provozní marže na 4,5 %.

Renault v roce 2007 prodal celosvětově 2,484 milionu vozů (osobních automobilů a lehkých užitkových vozů), což znamená meziroční nárůst o 2,1 %. V Evropě automobilka zaznamenala pokles prodeje o 4,1 %. Růst prodeje byl tažen mimoevropskými trhy, kde Renault zvýšil prodeje o 16,3 %. Nejvyššího růstu, o 32,2 %, dosáhla automobilka v Jižní Americe.

Francouzská automobilka chce letos na trh uvést celkem 9 nových modelů, které mají pomoci zvýšit prodeje o 10 procent, jak uvedl Carlos Ghosn při prezentaci hospodářských výsledků za rok 2007. V první polovině tohoto roku Renault spustí (či již spustil) prodeje modelů Grand Modus, Clio Grandtour, Logan ve verzi pick-up a model Kangoo (jako osobní a lehký užitkový vůz). V druhé polovině roku se pak začnou prodávat také modely Laguna Coupé, Kangoo Compact, sedan, který bude nástupcem modelu Clio Symbol (u nás známý jako Thalia), a nový Mégane. Asi nejočekávanější novinkou bude kromě nového Méganu model Koleos, který zažije svou premiéru na autosalonu v Ženevě a začne se prodávat v polovině tohoto roku.

Témata
Avatar - Emel
18. 2. 2008 17:18
Renault
No tak abychom nezklamali kritiky: článek je o tom, že Renaultu se po ekonomické stránce daří a je ziskový... což nemůže říct zdaleka každá automobilka. Takže kecy o státních dotacích jsou dost mimo.

Koleos není klíčový model a nemůže zásadně zklamat, jen příjemně překvapit.
16. 2. 2008 10:11
Megane III kľúčová novinka...
Tento rok sa stane kľúčový Renault predstaví novú generáciu Megana.Mám strach,že Renault to zbabre rovnako ako Lagunu,ale nechcem si to pripustiť.Kde su časy prvej generacie,ktorá bola velmy podarená,áno kazila sa,ale bolo to skvele auto...O prvom Scenicu netreba ani hovoriť vyzeral snad lepšie ako Megane 5dv,ale tie časy sú už davno preč...budem sa však na Megana tešiť a dúfať,že nepôjde v šlapajach väčšej Laguny či noveho Koleosu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud