Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renaultu hrozí trestní vyšetřování kvůli emisím

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 11. 11. 2016 • 06:14
19
Francouzskému výrobci automobilů Renault hrozí trestní vyšetřování kvůli nesrovnalostem kolem emisí oxidů dusíku u některých naftových modelů. Informovala o tom agentura Reuters.

Francouzský úřad pro ochranu spotřebitelů předal prokuratuře poznatky ohledně podezření, že by Renault mohl manipulovat s testy emisí.

"Nyní je na soudech, aby stanovily, jaké budou v souvislosti s tímto podezřením učiněny další kroky," uvedla francouzská vláda.

Ministerstvo průmyslu o předání materiálů prokuratuře informovalo po středečním uzavření pařížské burzy. Cena akcií se Renaultu propadla o více než čtyři procenta, později ale asi polovinu ztrát smazala. Renault v krátkém prohlášení uvedl, že jeho motory vyhovují evropským zákonům.

Předané materiály podle zdroje agentury Reuters obsahují dokumenty, které policie zabavila při raziích na pracovištích Renaultu, dále záznamy rozhovorů s představiteli podniku a výsledky nezávislého testování automobilů Renault.

Předpokládá se, že prokuratura teď posoudí, zda by měla nařídit, aby se vyšetřování případu oficiálně ujal vyšetřující soudce. To pak může vést k soudnímu procesu.

Automobilové emise se loni dostaly do centra pozornosti, když německý koncern Volkswagen přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Související články

Témata
13. 11. 2016 09:57
Re: A
To, co tady píšeš, je nad limit schopnosti chápání některých jedinců. Musíš jejich názory tolerovat, protože přesvědčit je nejde.
12. 11. 2016 13:38
Re: A
A k čemu je Tebou daný odkaz "reálných emisí" ?Také k ničemu.
Těžko z ní tedy vyvozovat nějaké závěry.
12. 11. 2016 08:14
Re: A o tomhle se nenapíše
Stejný problém vidím u tebe. Rodiče tě tak dlouho vydávali za člověka až tě někdo naučil i psát a teď nás tady oblažuješ svými hlubokomyslnými sentencemi.
Avatar - Ada je zase tady
12. 11. 2016 00:01
Re: A o tomhle se nenapíše
v čem rendík podváděl? Vydával své hnusné a nekvalitní křápy za auta. :-!
Avatar - Emel
11. 11. 2016 22:41
Re: A
Ten homologační test je úplně k ničemu, to je jeden ze základních problémů celé kauzy. Viděl jsem asi tři pokusy o nezávislé měření emisí, "premianti" jsou vesměs všude podobní... typicky malý diesel ve velkém autě, lhostejno jestli dCi nebo CDTi.

PS: když se zeptáš mě, tak není fér chtít po takovém X-Trailu stejné emise, jako má třeba Fiesta... ale zase pokud se X-Trail občas ve městě používá místo té Fiesty... to si musí každý přebrat sám.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku