Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Retro tuning na prodej. Ano, i takhle se upravovaly škodovky

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 6. 2022 • 23:41
8
1
Zobrazit náhledy (8)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid

Stejně jako třeba móda, hudba nebo vybavení domácnosti, mění se i trendy v oblasti úprav, stylingu a tuningu aut.

Stačí se ostatně podívat například na nějaké fotky ze začátku tisíciletí, kdy nejen v České republice obliba tuningu vystřelila do nebes. V roce 2001 se totiž objevil film Rychle a zběsile, který měl obrovský dopad na automobilovou scénu.

Úpravy aut tu však samozřejmě byly dávno před tím a jsou tu pochopitelně i v současnosti. A každé období má nějaké charakteristické prvky.

Když na vůz upravený podle starší módy narazíme dnes, můžeme se divit, co se to tehdy dělo - podobně jako když narazíme na staré fotografie a usmíváme se nad naším oblečením. Svět se prostě mění a některé věci z minulosti dnes vypadají skoro až nepochopitelně.

Vezměte si například tuto červenou Škodu Rapid, kterou jsme našli v tuzemské inzerci. Jde o ukázkový retro tuning na voze, které dnes považujeme za klasický: auto má upravenou kapotu, zamračenou a s vyřezaným nápisem Škoda, postrádá nárazníky a oba konce má "uhlazené", zaujmou také titěrná vnější zpětná zrcátka nebo minimalistická zadní světla.

Všimnout si můžeme vytažených blatníků, v nichž najdeme evidentně "náhradní" kola, či sportovních prahů.

Video se připravuje ...

Ještě větší divočina se ukrývá v interiéru, jemuž dominuje červená barva. Kabina dostala skořepinová sedadla, novou palubní desku se středovým panelem natočeným k řidiči, sportovní volant nebo nové výplně dveří.

O pohon se podle prodejce stará blíže nespecifikovaný motor ze Škody Favorit s ostrou vačkou. Vůz je ale delší dobu nepojízdný, stojí prý v suchu ve stodole. A teď je tedy na prodej, cenu mají navrhnout případní zájemci.

Související články

Témata
Avatar - Stejsn
15. 6. 2022 08:32
Bohužel,
tohle je dneska fakt akorát tak vzít a vyhodit.
Články odjinud