Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Reuters: Vláda USA jedná s VW o urovnání emisního skandálu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 16. 8. 2016
2
Představitelé amerického ministerstva spravedlnosti a německé automobilky Volkswagen zahájili rozhovory o tom, jak uzavřít trestní řízení proti koncernu kvůli emisnímu skandálu.

S odvoláním na informované zdroje to napsala agentura Reuters. Urovnání mezi koncernem a americkou vládou by mělo znamenat tečku za americkou částí aféry, která vypukla téměř před rokem.

Reuters už dříve napsala, že by rozhovory mezi Volkswagenem a ministerstvem spravedlnosti mohly vyústit v dohodu, v níž by automobilka přiznala vinu za manipulace s emisemi, podvolila se nezávislému dohledu a zaplatila dosud neurčenou pokutu. Deník The Wall Street Journal uvedl, že by taková pokuta mohla činit 1,2 miliardy dolarů (29 miliard Kč).

Volkswagen už v červnu přistoupil na to, že za urovnání vládních a spotřebitelských žalob v USA souvisejících s emisním skandálem zaplatí dalších až 15,3 miliardy dolarů (376 miliard Kč). Rozhodnutí ještě musí potvrdit soud, jeho výrok se očekává v říjnu.

Skandál u největší evropské automobilky vypukl loni v září, kdy americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Koncern pak přiznal, že v USA je tímto softwarem vybaveno takřka 570.000 vozů.

Po celém světě se emisní skandál Volkswagenu týká zhruba 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto. V Evropě aféra zahrnuje kolem 8,5 milionu naftových aut.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - WinDiesel
Konečně
WinDiesel
| 16. 8. 2016
Mno nechci poslouchat trávu růst ale Amíci moc chtěli volný obchod mezi USA a EU. A kdo hlavně vede jednání za EU (a tahá za drátky)? Frau Merkel a Dojčland.
A síla kterou vlítli na VW byla docela brutální až téměř likvidační.
Avatar - praděda7
Konečně
praděda7
| 16. 8. 2016
......že by někdo dostal rozum?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku