Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Richard Hammond už přišel o svůj nový Morgan. Vydržel mu sotva rok

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Možná si pamatujete, jak se na začátku loňského roku Richard Hammond chlubil pořízením nového Morganu Plus Six. Slavnému moderátorovi však vůz nevydržel ani rok.

Morgan Plus Six je klasický britský roadster, který pod retro karoserií ukrývá moderní techniku. Základem je hliníková platforma CX Generation, kterou si automobilka vyvinula sama, pohonné ústrojí dodává BMW. 

Jde o přeplňovaný řadový šestiválec, jehož výkon činí 250 kW. Hammond ovšem ve videu, v němž si Morgan vyzvedává, tvrdí, že v jeho autě se výkon blíží 400 koním. A že zrychlení z klidu na stovku zabere zhruba 4 sekundy. Motor je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou od ZF.

Richard se kvůli svému autu dokonce obrátil na fanoušky a nechal je rozhodnout o podobě interiéru. Sám se prý nemohl rozhodnout mezi červeným a modrým vnitřkem. V anketě vyhrála červená.

Z Morganu se ovšem Hammond radoval jen necelý rok. Jak prozradil v novém rozhovoru pro Drivetribe, jeho roadster se stal obětí povodně. "Bohužel jsme na Štědrý den zažili mírnou povodeň a jsem nešťastný z toho, že musím říct, že Morgan zemřel. Je mrtvý. Je pryč," prozrazuje moderátor.

"Má za sebou sice krátký, ale zajímavý život," dodává Hammond s tím, že s Morganem v době, kdy to pandemie koronaviru dovolila, alespoň stihl vyrazit do Francie.

Samozřejmě se nabízí otázka, jestli se roadster přece jen nedá zachránit. Richard má ale jasnou odpověď: "Ne, už je pryč. Je sešrotován," říká. "To auto jsem však ten necelý rok jeho existence opravdu miloval."

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme