Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce nabízí vlastní skládací sedátko. Stojí skoro jako nová Dacia

Jan Zajíc Jan Zajíc 7. 12. 2020 • 23:36
9
2
Zobrazit náhledy (9)
Rolls-Royce Pursuit Seat Rolls-Royce Pursuit Seat Rolls-Royce Pursuit Seat Rolls-Royce Pursuit Seat

Že jsou luxusní vozy značky Rolls-Royce drahé, je známý fakt. Britská automobilka však umí nabídnout i jiné luxusní a drahé věci. Třeba skládací židličku.

Vážně. Rolls-Royce skutečně zákazníkům nově nabízí skládací jednonohé sedátko, které se bude údajně skvěle hodit k jejich hodnotným autům - třeba když si udělají zastávku na odpočinek. Jmenuje se Pursuit Seat.

Židlička je samozřejmě navržena tak, aby se ve složeném stavu hezky vešla do zavazadlového prostoru každého rollsu. To však jistě dokáže snad každé podobné sedátko na trhu...

To od tradiční britské automobilky se (kromě značky) liší především použitými hodnotnými materiály, prvotřídním zpracováním i estetickým provedením. 

Židlička je vyrobena z leštěného hliníku, karbonu a kůže, která navíc může být barevně sladěna s čalouněním vozu. Je samozřejmě také výškově nastavitelná. A přidává ještě zabudovanou svítilnu.

Sedátko dostanete s koženým pouzdrem, jehož tvar pak ideálně zapadá do prostoru, který poskytuje takzvaný "rekreační modul", tedy příplatkový prvek pro Rolls-Royce Cullinan.

A cena? Židlička, která sice opravdu z pohledu materiálů vypadá luxusně, ale také poněkud minimalisticky, vyjde na 6.581 liber, což je v přepočtu asi 192 tisíc korun. Jde o cenu bez daně.

Pro zajímavost a pro srovnání - za podobné peníze u nás už koupíte nové auto. Dacie Logan a Sandero totiž startují na 211.400 Kč.

Související články

Témata
8. 12. 2020 11:40
Predpokladám, že k tomu dávajú aj
doživotnú záruku proti hemoroidom ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud