Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce překonal historický prodejní rekord. Díky kontroverzní novince

David Bureš David Bureš 7. 1. 2020 • 06:11
26
18
Zobrazit náhledy (26)
Million Stitch Rolls-Royce Phantom Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge Rolls-Royce Cullinan Black Badge

Britský výrobce luxusních limuzín loni prodal nejvíce aut za svoji 116 let trvající historii. Povedlo se mu to díky novince v nabídce.

Rolls-Royce má důvod k radosti. Za rok 2019 prodal 5.152 automobilů, což je nejen o čtvrtinu více než o rok dříve, ale také vůbec nejvíce v jeho historii. Automobilce se dařilo v různých koutech světa, největší vliv na prodejní rekord měla nicméně novinka v nabídce, SUV Cullinan, která se začala prodávat na konci roku 2018.

Britský výrobce se přitom příchodu SUV léta vyhýbal, nakonec však trendu podlehl, což mnozí fanoušci kritizovali. Nyní se však ukazuje, že se sázka na SUV vyplatila. Rolls-Royce sice neuvádí přesná prodejní čísla jednotlivých modelů, zdůrazňuje však, že Cullinan je nejrychleji prodávaný nový model Rolls-Roycu v celé historii této automobilky.

Dařilo se ale také ostatním modelům, automobilka konkrétně zmiňuje kabriolet Dawn a kupé Wraith, které mají vládnout svým kategoriím. Nejvíce aut Rolls-Royce mimochodem prodá v Severní Americe, kam putuje zhruba třetina produkce, následuje Čína a Evropa.

video

Celkem značka oficiálně působí na více než 50 trzích světa, kde provozuje na 135 dealerství. Jedno z nich se nachází i v Praze. Za jedenáct měsíců roku 2019 bylo na českém trhu podle statistik Svau dovozců automobilů registrováno 22 vozů značky Rolls-Royce, o deset více než o rok dříve.

Letošní rok pak bude ve znamení nové generace Ghostu. Představen bude v polovině roku 2020, první zákazníci se ho dočkají ve čtvrtém čtvrtletí. Novinka si zachová své jméno, přičemž její vývoj trval pět let. Těšit se mimo jiné můžeme na hliníkovou platformu, sdílenou s aktuálním Phantomem a Cullinanem, která je vyhrazena výhradně pro Rolls-Royce.

Nový Ghost má rozhodně na co navazovat. První generace se od představení na frankfurtském autosalonu 2009 stala vůbec nejprodávanějším vozem značky v celé její historii. Základní model navíc ke značce přivedl nové zákazníky, hlavně z řad mladší klientely.

Související články

Témata
Avatar - CICERO
8. 1. 2020 15:30
Re: Zásadní problém
EEEEJ WAKANTANKAA
Avatar - speedfred
8. 1. 2020 12:52
Re: Zásadní problém
Hlavne že ty tu píšeš ako Tatar.
Avatar - CICERO
8. 1. 2020 10:30
Re: Zásadní problém
Vysočina není Qatar :D
Avatar - CICERO
8. 1. 2020 10:24
Re: 5000 to je tak hezkyy...
hue… hueee hueeeee grrrrc
Avatar - speedfred
8. 1. 2020 08:31
Re: Zásadní problém
Tohto RR som videl tu na Vysočine, a na mieste pomery to auto “svieti” celkom hodne. No tu nie je Katar :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku