Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce Cullinan dorazil do Prahy a my byli exkluzivně u toho

Jiří Baborský Jiří Baborský 11. 9. 2018 • 15:27
52
36
Zobrazit náhledy (52)
suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce suv rollsroyce
Nejluxusnější terénní vůz světa Rolls-Royce Cullinan dorazil na pár dní do Prahy a my byli exkluzivně u toho, když se chystal na svou českou výstavní premiéru v pražské prodejně Rolls-Royce v Pařížské ulici.

Chce se nám napsat SUV, ale budeme zdvořilí a přistoupíme na hru exkluzivní značky, která tento pojem nepoužívá a novince říká „vůz s vyšší stavbou karoserie“. V historii rollsu jde každopádně o první model s pohonem všech kol a také o první s originálním tažným zařízením!

Světu se na fotkách představil již v květnu a od té doby cestuje předsériový vínový exemplář světem, ohromuje vybrané hosty na večírcích, fascinuje náhodné kolemjdoucí a v neposlední řadě ukazuje zákazníkům, co že si to vlastně objednali. Kolem značky Rolls-Royce existuje řada mýtů a pověr, nicméně toto je holý fakt – všechny první závazné objednávky byly podepsány, aniž by Cullinan kdokoli viděl. Platí to i pro auta objednaná českými zákazníky. Dovozce je v souladu s tradicí značky skoupý na přesnější informace, nicméně do Česka prý dorazí hned několik kusů. Ale klienti si ještě počkají, svých nových přírůstků se dočkají až v prvním čtvrtletí 2019. Nikdo prý nebyl zvýhodněn, zprávy o tom, že jistý šejk už má Cullinan doma, nejsou pravdivé, ujistil nás tiskový mluvčí značky Frank Tiemann.

Strháváme černou plachtu z obří hromady ušlechtilých materiálů a poprvé stojíme Cullinanu tváří v tvář. Je obrovský, o tom nemůže být sporu, ale možná ne až tak, jak jsme čekali. Čím to? Snad promyšlenými designovými prvky, které vůz opticky odlehčují. Boční okna jsou nezvykle vysoká a jejich spodní hrana leží hodně nízko, boční masív odlehčuje velké zadní okénko a stupínek na zádi jakoby naznačující siluetu limuzíny. Tou může Cullinan do jisté míry být, mezi příplatkovými položkami totiž najdeme také skleněnou dělicí přepážku mezi přední a zadní řadou sedadel. Když už jsme u příplatků, zaujal nás „kochací“ set výsuvných sedadel do zavazadlového prostoru, odkud se bude s šampaňským v ruce pozorovat západ slunce jedna báseň. Hezká legrácka za 480.000 Kč. V plánu jsou i další vestavby do zavazadelníku – třeba pro rybáře nebo lovce.

V Praze vystavený exemplář – mimochodem je to přesně ten kus z prvních oficiálních fotek – má tradiční uspořádání interiéru, který nás nadchl prostorností a tím, jak snadno se do něj nastupuje. Nechybí pro rolls typické dveře otevírané od středu do stran, značná délka zadního křídla pak dovoluje zcela pohodlně nastoupit a díky důmyslnému zakrytí prahů si můžete být jisti, že nohavice si u tohoto off-roadu nezamažete. Zavření dveří pochopitelně obstarají elektromotory, a to jak vpředu, tak vzadu. Zatímco na šířku nám interiér cullinanu připadá ještě docela pozemský, délkou a výškou obytného prostoru je to spíš malý byt než auto.

Přístrojová deska nese stejně jako exteriér tradiční designové prvky, ale současně přináší řadu nových myšlenek a nápadů. Především na středové konzoli je vidět důraz na vertikální linie. Pokud vás zaujal netradiční vroubkovaný povrch dekoračního obložení, pak vězte, že jde o nový způsob úpravy kůže.

Jak nám prozradil majitel českého zastoupení značky Rolls-Royce Karel Kadlec, ze strany českých zákazníků je o novinku enormní zájem a poptávka v tuto chvíli převyšuje kapacitu ruční produkce.

A co myslíte? Drží se čeští klienti při zemi nebo se rádi rozšoupnou? Základní cena Cullinanu činí 8.225.000 Kč. Prakticky žádný z vozů zadaných do výroby českým prodejcem nestál pod deset milionů. A ke slovu se prý dostane i zakázkové oddělení Bespoke, protože z české kotliny už prý do Goodwoodu dorazil i požadavek na běžně nenabízený prvek výbavy.

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
13. 9. 2018 23:37
Re: Největší maloměsto
Ehm... jen "na skok."
Avatar - white label
13. 9. 2018 16:28
Re: Největší maloměsto
"jen skok"???
Avatar - Pekelná Micinka
13. 9. 2018 15:01
Největší maloměsto
Je vidět, že jsme pořád ještě * Evropy... Dyť je to normální sériovka, v podání RR, ale prostě žádná limitovaná produkce. A on je tu "jen skok". Ach jo.
12. 9. 2018 15:16
Re: Nelíbí
Jakože tahle klientela ?
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

atd. >:D

a na závěr perlička pro odvážné
[odkaz]
Avatar - 3_diamanty
12. 9. 2018 15:05
Re: rolls royce
proste rolls :yes: navzdy kral :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud