Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce u kormidla letadlové lodi HMS Illustrious

Ondřej Láník Ondřej Láník 27. 3. 2006 • 13:22
6
70
Zobrazit náhledy (6)
Rolls Royce Phantom
Rolls-Royce Motor Cars vyrobil pro kapitána letadlové lodi královského námořnictva HMS Illustrious luxusní křeslo, které vychází ze sedadla Rolls-Royce Phantoma. Předání proběhlo minulý týden při příležitosti znovuzavedení lodi do služby po renovaci.

Rolls-Royce Motor Cars vyrobil pro kapitána letadlové lodi královského námořnictva HMS Illustrious luxusní křeslo, které vychází ze sedadla Rolls-Royce Phantoma. Předání proběhlo minulý týden při příležitosti znovuzavedení lodi do služby po renovaci.

Automobilka, která nese jméno a značku celé průmyslové skupiny (nyní již kapitálově oddělené), využila událost beze zbytku také marketingově. Šéf automobilky Rolls-Royce Ian Robertson předal křeslo přímo kapitánovi HMS Illustrious Bobu Coolingovi.

Co však mělo pro automobilku ještě větší efekt byl Phantom, který se dostal až na palubu letadlové lodi, po bok Sea Harrierů. Nešlo tedy zdaleka o jediný Rolls-Royce na palubě. Samotný letoun Sea Harrier je vybaven proudovým motorem Rolls-Royce Pegasus, který mu dodává maximální rychlost asi 1180 km/h, letadlová loď HMS Illustrious je poháněna čtyřmi turbínami Rolls-Royce Olympus, které jsou schopny loď rozhýbat na rychlost 22 uzlů za hodinu (cca 40 km/h). Phantom má pod kapotou motor 6,75 l V12 (338 kW), který mu dovoluje zrychlovat z 0 na 100 km/h za 5,9 s a privilegovaná posádka v něm může cestovat nejvyšší rychlostí 240 km/h.

Související články

Témata
28. 3. 2006 23:08
Re: Asi mi to jeste spatne spina
Asi jo. Je to velkej gráZZlík. Naštěstí ukončil ty svý jihočeský večerní bonmoty... lítá tady od počátku od zdi ke zdi... jen vzpoměň, jak lezl do zadku Bertoňákovi, Krtkovi... (ačkoliv Lonesovi ze začátku doporučoval ať o něm nepíše...) Tak tyhle typy, tyhle mám nejraději... řekl bych - tyhle obzvlášť rád snídám :-)... rozumíš... ta životní konfigurace - auto, kterým jezdí, auta která vyznává, ty změny postojů (v tom je tu obzvlášť vyjímečný), postoje obecně... zzoufalství zzmaru. Jinak je velmi úsměvné, jak Lonesovi vyhrožuje, že mu dá do tlamy :-) No, řekl bych... to je pravda o něm. Ale ta hlavní pravda je to, že neunesl svůj lapsus. Nahoře tedy ulétl, a to se může stát každému a tak se jako opravil (nerozebírám myšlénku)... ok... ovšem pak lones (názorově) zareagoval, a já myslím, že správně, a - tehdy se to projevilo. Víš, ten okamžik pokoření, ta vteřina nenávisti, co jím projela a vystříkla až sem, na auto cz... to je děsivé. Tohle se tu jen tak nevidí. Je to zzmetek. Oba víme, že jsou tu jiné boje... ty zvolna gradují... logicky. Tenhle ne... grázzlík je zzákeřný. Vlastnost, která se v dobré společnosti netrpí. Já jím opovrhuji. On to ví. Je malý duchem... sleduj ho a registruj jeho různé ataky - to o něm vypoví nejvíc. K jeho tíži je ta výpověď negatívní. Ale dosť bolo slizzské zzmije, jdu spát.
28. 3. 2006 14:06
Re: Asi mi to jeste spatne spina
Ne.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud