Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rozhovor s Julienem Ingrassiou: Rallye na lidi nemyslí

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 21. 4. 2022 • 21:03
16
Zobrazit náhledy (16)
Navigátor nesmí při soutěži ztratit koncentraci ani během úprav rozpisu Osmá a poslední společná korunovace světových šampionů (vlevo Ingrassia, vpravo Ogier) Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia Julien Ingrassia

Automobilový navigátor Julien Ingrassia získal se Sébastienem Ogierem osm titulů mistra světa v rallye. Loni oznámil konec kariéry, ale nyní ho zlákal start na Rallye Dakar 2023.

Francouzský web Autojournal.fr nedávno přinesl rozsáhlý rozhovor se svým krajanem. Dvaačtyřicetiletý Ingrassia se v něm vrací až do svého dětství a připomíná klíčové momenty kariéry i zajímavosti ze zákulisí svého sportu.

Vzpomenete si na své řidičské začátky?

Když mi bylo pět let, zaparkovala maminka náš rodinný Renault 6 před lékárnou a uvolnil jsem ruční brzdu. Vůz se rozjel a narazil do jiného. Možná tím začala moje kariéra, neuměl jsem pracovat s ruční brzdou natolik dobře, abych se stal řidičem.

V dalších letech se to nezlepšilo?

V rodině neměl nikdo zvláštní vztah k automobilům. Samotného mě přitahovala příroda a zvířata. Býval jsem ten typ, co si přinesl domů hady, aby je pozoroval. Vždy jsem potřeboval široké otevřené prostory.

Kdy se objevil vás zájem o motoristický sport?

V patnácti letech jsem pomáhal nejlepšímu příteli Borisovi přestavět Peugeot 205 GTi. Později jsem na internátní škole potkal kamaráda Gillese, který se věnoval rallye jako spolujezdec. Jednoho dne mě požádal, zda bych ho napodobil. O měsíc později jsem se zúčastnil své první Rallye Cévennes 2002. V noci na asfaltu plného spadaného listí to byl výživný zážitek. V dalších třech letech jsme se několikrát s Borisem Moulairem svezli na několika rallye ve slavných Peugeotech 205 a 206. Tehdy to byl pohádkový koníček.

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Auto.cz

Vyzkoušet za 1 Kč

Už mám předplatné -

Související články

Témata