Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania Citywide na Islandu předvádí výhody alternativních paliv

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 5. 2018 • 18:32
4
Plně funkční alternativu k současným konvenčním autobusům představují plynová vozidla Scania Citywide, která jsou využívána k hromadné dopravě v islandské aglomeraci Akureyri.

Společnost Scania dbá na udržitelnost přepravy a nabízí pestrou škálu pohonů pro svá vozidla. Od klasických spalovacích motorů (bionafta, CNG, LNG) přes hybridy až po plně elektrická vozidla.

V Akureyri, druhé největší aglomeraci na Islandu po aglomeraci Reykjavíku, jsou si výhod alternativních paliv a řešení plně vědomi, což velmi dobře demonstrují právě plynové autobusy Scania Citywide, které zde v současnosti využívají.

Každý rok zde žluté autobusy přepraví zdarma kolem 500.000 cestujících a to v celé aglomeraci žije zhruba 22.000 obyvatel. V minulosti přitom byla zdejší hromadná doprava i díky vysokému jízdnému využívána minimálně.

Bezplatná doprava plynovými autobusy má pozitivní dopad na celou oblast, protože se výrazně snížilo její znečištění emisemi výfukových plynů. K výrobě paliva pro v současnosti používané autobusy značky Scania je pak využíván recyklovaný odpad ze zdejších domácností.

Akureyri aktuálně využívá služeb šesti autobusů, z nichž dvě vozidla značky Scania využívají biopaliva. V příštím roce má tento vozový park rozšířit dalších plynový autobus švédské značky.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud